Blindfriendly Utorok 20. 8. 2019 | Meniny má Anabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[12. 10. 2018 13:01:00]

12.10.2018 - Župné školy v Senci

 Školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja už po druhý raz vyrazili do regiónu. Ich druhou zastávkou v rámci projektu Župné školy v Avione bol Senec. V Mestskom kultúrnom stredisku sa dnes do 16tej hodiny prezentuje 35 župných škôl.

 

„Prezentačné podujatie organizuje župa už ôsmykrát, ale prvýkrát je toto podujatie mimo hlavného mesta. Keďže nie vždy môžu školy, ale aj rodičia s deťmi a verejnosť prísť do Bratislavy, rozhodli sme sa priniesť bližšie školy k nim. Cieľom je, aby bližšie spoznali ich ponuku a mohli si čo najlepšie vybrať tú správnu strednú školu,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.


Do 16tej hodiny sú žiaci ako aj zástupcovia škôl všetkým k dispozícii v informačných stánkoch, kde sa viac dozvedia o zameraní, učebných odboroch, zaujímavostiach, úspechoch a stretnú sa aj s konkrétnymi skúsenosťami žiakov, ktorí predvedú svoje zručnosti aj priamo na pódiu. A to počas sprievodného programu, v ktorom nechýba hudba, spev, tanec, móda, prezentácia viazania kytíc, kynologické ukážky. Žiaci, rodičia, študenti, učitelia, pedagogickí poradcovia a verejnosť budú určite z podujatia odchádzať bohatší nielen o informácie, ale aj o zážitky.


„Bratislavský samosprávny kraj si uvedomuje, že výber strednej školy je pre žiakov aj ich rodičov veľmi dôležitý, lebo si nevyberajú len školu, ale aj svoje budúce povolanie. Preto pripravil aj brožúru, kde sú pohromade informácie o všetkých župných školách, kontakty či zaujímavosti,“
doplnil Branislav Gröhling, poradca pre oblasť školstva BSK a poslanec NRSR.