Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[14. 6. 2018 15:10:00]

14.6.2018 - Malokarpatský expres štartuje svoju druhú sezónu

 Bratislavský samosprávny kraj spoločne s autobusovým dopravcom Slovak Lines aj tento rok spúšťajú projekt jedinečného autobusového spojenia „Malokarpatský expres“ - turistickým autobusom do Malých Karpát a k Neziderskému jazeru. Jeho sezóna sa začína už túto sobotu 16. júna. Prvý turistický autobus odštartuje v sobotu z AS Mlynské Nivy o 10:35.

 

„Malokarpatský expres ponúka obyvateľom Bratislavského kraja spoznať krásy a zaujímavosti Malých Karpát ako aj burgenlandskej Pannónie a naopak obyvateľom Burgenlandu, turistom, a vďaka prípojom aj obyvateľom a turistom z Viedne, navštíviť Bratislavu a najzaujímavejšie ciele pod Malými Karpatmi,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Turistický autobus „Malokarpatský expres“ bude od 16. júna 2018 premávať každú sobotu a nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Častá, Červený kameň cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu až po Červený Kameň.

Cestujúci si lístky môžu zakúpiť priamo u vodiča autobusu, pričom na tejto linke platí Bratislava CARD City & Region, ktorá umožňuje cestu zdarma. Neplatia tu tarify Slovak Lines, ani BID. Pri kombinácii s prímestskými autobusmi, resp. vlakmi je potrebné si zakúpiť cestovný lístok podľa prepravných taríf autobusových a železničných dopravcov. V nízkopodlažnom autobuse určenom pre prímestskú autobusovú dopravu je možná aj preprava bicyklov. Celodenný lístok stojí 4 eurá, lístok na jednu jazdu 2,50 eura. Autobus je sprevádzaný turistickým sprievodcom, ktorý podáva informácie o trase a miestach záujmu. Autobus bude premávať do konca jesene.

Viac informácií o Malokarpatskom Exprese nájdete tu.

Súvisiace dokumenty