Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

15. ročník operného festivalu v St. Margarethen

 Premiérou opery W.A. Mozarta Čarovná flauta bol 14. júla 2010 v burgenlandskom kameňolome St. Margarethen otvorený už 15.ročník jedného z najväčších open air operných podujatí v Európe.

 

Čestným hosťom slávnostného otvorenia festivalu bol aj podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ivo Nesrovnal. Počas prestávky sa podpredseda Nesrovnal stretol v krátkom neformálnom rozhovore s predsedom Krajinskej vlády Burgenlandu Hansom Niesslom. Obaja sa dotkli aj plánovaného jesenného stretnutia s predsedom BSK Pavlom Frešom, na ktorom obaja predstavitelia chcú vytýčiť smery ďalšej spolupráce Burgenlandu a Bratislavského kraja.
Ivo Nesrovnal sa stretol aj s rakúskym eurokomisárom Dr. Johannesom Hahnom s Dr. Stefanom Ottrubayom, generálnym riaditeľom súkromnej nadácie Esterházy. Cieľom nadácie je zachovať, zhodnocovať a sprístupňovať kultúrne dedičstvo a je šíriteľom kultúry v Burgenlande.

Jednu z hlavných úloh opery, postavu Kráľovnej noci, s veľkým úspechom stvárnila mladá slovenská sopranistka Martina Masaryková.