Blindfriendly Piatok 28. 2. 2020 | Meniny má Zlatica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

17.4.2018 - Viac zážitkov v regióne a meste s Bratislava card

Začína sa 12. sezóna úspešnej turistickej karty Bratislava Card, ktorá v tomto roku ponúka až 19 bezplatných atraktivít a služieb, medzi ktorými sú doprava v celom Bratislavskom kraji, 14 múzeí a galérií, bezplatná prehliadka historického centra mesta, vstupy do mestských veží, ale aj jazda Malokarpatským expresom a k tomu ďalších 100 zliav až do výšky 50 %.

 

„Bratislavský región má bohatú ponuku pre každého turistu. Či už ho lákajú historické uličky a prehliadka hlavného mesta, víno pod Malými Karpatmi, cyklotúry na Záhorí či Slnečné jazerá v Senci. Navštíviť tieto miesta lacnejšie je bezkonkurenčný benefit, ktorý sme dosiahli partnerstvom so všetkými hráčmi. Návštevníci pri tom môžu využiť bezplatnú verejnú dopravu, a tým sa jednoduchšie dostať k zaujímavostiam v rámci bratislavského regiónu. Novinkou je aj bezplatný vstup s touto kartou do Malokarpatského múzea v Pezinku či na Hrad Červený Kameň,“ vyjadril sa Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Kartu je možné kúpiť nielen v Turistických informačných centrách v Bratislave a Senci, ale aj v Zákazníckom centre ZSSK a.s. na Hlavnej stanici, v Zákazníckom centre spoločnosti Slovak Lines a.s. na Autobusovej stanici, v prevádzke RegioJetu pod Mostom SNP, v Zákazníckom centre DPB a.s. v podchode na Hodžovom námestí, na pontóne Huma 6 – prístavisko lodnej dopravy Twin City Liner, na recepciách vybraných hotelov a u iných zmluvných partnerov, ktorí zároveň poskytujú aj informačný servis. Spolu ide o 23 predajných miest, a je možné ju kúpiť aj online na webe visitbratislava.com/bc.

„Karta vznikla v roku 2006, kedy ponúkala 42 zliav a turisti si na ňu postupne zvykali. Dnes ponúka takmer 3 násobok zliav, ktoré je možné využiť po celom Bratislavskom kraji a je nesporne veľkou výhodou pri návšteve Bratislavy. Našim cieľom je naďalej podporovať tento produkt a predlžovať tak dĺžku návštevy turistov v našom regióne. Úspech aktívnej propagácie dokazuje vyše 44 %-ný nárast jej predaja v roku 2017 oproti predošlému roku a my sa tešíme, že predaju dominuje 3-dňová karta, ktorá je najvýhodnejšia pre návštevníka a pre nás z pohľadu marketingu najpodstatnejšia,“ hovorí Alžbeta Melicharová predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board.

Popri tvorcovi projektu Bratislava Tourist Board sú hlavnými partnermi Bratislavský samosprávny kraj, Bratislavská integrovaná doprava, a.s. a organizácia Bratislava Region Tourism spolu so 70 subjektmi pôsobiacimi v oblasti cestovného ruchu.

„Bratislava Card je pre návštevníkov celého Bratislavského kraja predovšetkým výhodnou pomôckou pre cestovanie integrovanou dopravou pri spoznávaní krás a pamiatok regiónu, čo potvrdzuje aj značný nárast jej predaja v minulej sezóne v porovnaní s rokom 2016. Bratislavská integrovaná doprava plánuje v polovici roka 2018 uvedenie novej mobilnej aplikácie IDS BK, ktorá prispeje k vyššiemu štandardu cestovania a ponúkne všetkým cestujúcim moderné a pohodlné riešenie nákupu cestovných lístkov, plánovania cesty či vyhľadávania spojení, “ povedala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora IDS BK.

Hlavné výhody:
• Neobmedzene cestovanie verejnou dopravou vo všetkých zónach IDS BK
• Bezplatný vstup do 12 mestských múzeí a galérii v Bratislave
• Bezplatná pešia prehliadka centra mesta denne o 14.00 hod. v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku (pri dostupnosti sprievodcu aj v iných jazykoch)
• Bezplatný vstup na Hrad Červený Kameň
• Bezplatný vstup do Malokarpatského múzea v Pezinku
• Bezplatný vstup na prehliadku Mestskej veže v Modre
• Bezplatné cestovanie Malokarpatským expresom v termíne jún - september
• Bezplatný vstup do Korunovačného fofo-video pointu a ďalšie atraktívne zľavy až do výšky 50 %

Benefity pre držiteľa karty s dieťaťom:
Verejná doprava - 1 dieťa do 16 rokov v sprievode rodiča – držiteľa karty bezplatne
Pešia prehliadka - 1 dieťa do 15 rokov v sprievode rodiča – držiteľa karty bezplatne
Prešporačik-Oldtimer - 1 dieťa do 15 rokov v sprievode rodiča – držiteľa karty zľava 20 % na mestský a hradný okruh

Cena karty:
1-dňová 15 €
2-dňová 18 €
3-dňová 20 €