Blindfriendly Utorok 20. 8. 2019 | Meniny má Anabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[18. 9. 2018 11:06:00]

18.9.2018 - Kontrolóri o cezhraničnej spolupráci

 Na pôde dolnorakúskeho Krajinského parlamentu v Sankt Pőltene sa vo štvrtok 14. septembra 2018 uskutočnilo slávnostné stretnutie pri príležitosti 20. výročia vzniku Krajinského účtovného dvora v Sankt Pőltene. Za Bratislavský samosprávny kraj sa podujatia zúčastnil jeho hlavný kontrolór Štefan Marušák a to na pozvanie riaditeľky kontrolnej inštitúcie Dr. Edith Goldeband.

 

„Na osobných stretnutiach sme dohodli a spresnili odborné témy vystúpení kolegov z Viedne a Dolného Rakúska na tohtoročnom októbrovom pracovnom stretnutí všetkých kontrolórov VÚC, ktoré sa uskutoční na území BSK. Toto podujatie organizujeme spoločne s Útvarom hlavného kontrolóra Trnavského samosprávneho kraja. Naši rakúski hostia oboznámia kontrolórov VÚC s organizáciou účtovných dvorov v Rakúsku, s ich povinnosťami a právami, ale i s kontrolnou praxou v Rakúsku. Súčasne nás kolegovia z Dolného Rakúska budú informovať o cieľoch, úlohách a aktivitách európskej organizácie regionálnych kontrolných orgánov EURORAI,“ povedal hlavný kontrolór BSK Štefan Marušák.

Dolnorakúsky Krajinský účtovný dvor zo Sankt Pőltenu bol prvým partnerským kontrolným orgánom z Rakúska, s ktorým pred vyše desiatimi rokmi Útvar hlavného kontrolóra BSK začal živú spoluprácu vo forme výmeny skúseností z fungovania regionálnej kontroly, ale i z praktického výkonu kontroly. Frekvencia pracovných stretnutí s rakúskymi kolegami, najmä v poslednom období, narastá a rozširuje sa aj na iné spolkové krajiny Rakúska, či Nemecka.