Blindfriendly Utorok 20. 8. 2019 | Meniny má Anabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

18.9.2018 - Oslava folklóru v Gajaroch

 Desiatky folklórnych súborov, skupín, speváckych zborov, ukážka svadobných krojov zo Záhoria, prehliadka krojov, svadobný obrad, tanečný workshop, tvorivé dielne, tradičný jarmok či Farm Fest to je len výber z množstva vystúpení a atrakcií, ktoré na vás čakajú už tento víkend v Gajaroch na 1. ročníku Záhoráckeho folklórneho festivalu. Ten potrvá od soboty 22.9. do nedele 23.9. 2018.

 

„Folklór a folklórne prvky sú pre celé Slovensko typickým znakom a práve aj počas týchto dní sa môžu návštevníci presvedčiť ako vie byť rozmanitý, pestrý a jedinečný len v rámci nášho regiónu. Aj to bol jeden z dôvodov, pre ktoré sme sa rozhodli predstaviť aj folklór bratislavského regiónu,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Počas dvoch festivalových dní si organizátori, obec Gajary a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a Bratislavský samosprávny kraj pripravili zábavný sprievodný program, v ktorom sa predstaví vyše tucet profesionálnych folklórnych súborov ako FS Slnečnica, FS Zohran a FS Gajary, spevácky zbor Lozorno, skupina Lanšper, Bečkovi chlapci a iné. Súčasťou programu je aj veľa ďalších kultúrnych atrakcií. Festival v sobotu otvorí dedinský sprievod so všetkými folklórnymi súbormi a napríklad večer sa budte môcť zúčastniť tanečného workshopu od Muzičky. Nedeľu spestrí Tichá krása – ukážka záhoráckych krojov v kostole a poobede budete zase svedkami svadobného obradu. Najmenších divákov určite poteší Bratislavské bábkové divadlo so svojím predstavením Objavenie Ameriky, ktoré ich prenesie do sveta rozprávok. Obidva dni sú však pre deti otvorené aj tvorivé dielne od ÚĽUV-u, kde sa budú môcť priučiť tradičným remeslám a zabaviť sa pri spoločenských hrách.
Okrem hudby, spevu si návštevníci môžu pochutnať na regionálnych gurmánskych špecialitách od tradičných pochúťok po kvalitný moderný street food vo Farm Fest zóne.
Viac informácií o podujatí ako aj o programe nájdete na www.gob.sk