Blindfriendly Štvrtok 18. 7. 2019 | Meniny má Kamila Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

19.12.2018 - Rozvíjajúca sa destinácia popri Malom Dunaji

 Bratislavský samosprávny kraj ako vedúci partner projektu Danube Bike & Boat Interreg V-A SK-HU zrealizoval cezhraničný workshop orientovaný predovšetkým na poskytovateľov služieb zo Slovenska a Maďarska. Zameraný bol na podporu tvorby produktu cestovného ruchu formou zosieťovania domácich a zahraničných stakeholderov.

 

„Worskhop pozostával z krátkej poldennej study visit obcí popri Malom Dunaji a následnej diskusie. Tam sa nastavila ďalšia forma kontaktovania a zapájania podnikateľov do aktivít v rámci projektu, nakoľko Bratislavský samosprávny kraj si uvedomuje, že budúcnosť destinácie závisí od kvalitného nastavenia procesov a úspešnej spolupráce stakeholderov, ktorí v oblasti pôsobia,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.
Prvou zastávkou study visit bola mestská časť Vrakuňa, kde jej zástupca, Stanislav Bruna, predstavil projekt vybudovania nového pontónu a oddychovej zóny pri Malom Dunaji, pričom práce na tomto projekte práve začali. Ďalším miestom bola obec Zálesie, kde Zuzana Červenková v priestoroch útulnej novovybudovanej kaviarne predstavila projekt vybudovania korza v Zálesí popri Malom Dunaji. Spolu s Petrom Derevencom upozornili aj na už vybudované oddychové altánky na brehu. V Jelke si úvodné slovo na privítanie pripravil starosta Imre Farkas a potom odovzdal slovo Rite Véghovej, ktorá vizuálne predstavila celý priebeh rekonštrukcie vodného kolového mlyna na Malom Dunaji. Nechýbalo ani chutné občerstvenie pozostávajúce predovšetkým z regionálnych špecialít.
V rámci prípravy na sezónu 2019, ktorá bude plná podujatí Greenweeks popri Malom Dunaji a ďalších aktivít, vytvoril Bratislavský samosprávny kraj, ako vedúci partner projektu v spolupráci s partnermi, logo pre novo vytváranú destináciu spájajúcu slovenské a maďarské územie medzi Malým a Mošonským Dunajom do jednej cezhraničnej destinácie s názvom Danube Islands a takisto logo pre novo sa rozvíjajúcu turistickú destináciu na našom území s názvom Dunajské ostrovy. Ponuka destinácie je zameraná predovšetkým na splavy, cyklistiku, rybárstvo, spoznávanie prírody prostredníctvom náučných chodníkov, spoznávanie histórie vodných mlynov, relax v termálnych kúpaliskách či gurmánske zážitky regionálnej gastronómie.

Súvisiace dokumenty