Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

25.5.2018 - Droba sa stretol s predstaviteľmi cirkví

 Bratislavský župan Juraj Droba inicioval stretnutie s predstaviteľmi cirkví, aby spoločne diskutovali o spolupráci a našli súčinnosť pri témach, v ktorých môže byť Bratislavský kraj nápomocným partnerom.

 

„Máme veľa spoločných tém. Dobré vzťahy sú dôležité a len úprimná komunikácia posúva veci dopredu a prináša výsledky,“ objasnil bratislavský župan Juraj Droba.
Na stretnutí diskutovali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba spolu s bratislavským arcibiskupom J.E. Mons. Stanislavom Zvolenským, biskupom Gréckokatolíckej eparchie Bratislava J.E. Petrom Rusnákom, generálnym biskupom ECAV J.E. Milošom Klátikom a Martinom Kornfeldom, tajomníkom predsedu Ústredného zväzu židovských náboženských obcí. Počas rozhovoru rezonovali aj vážne témy aktuálneho diania v spoločnosti doma i vo svete. Všetci sa však zhodli, že veľmi dôležité pre rozvoj mladej generácie je posilnenie dobrého mena odborného školstva, ako aj sociálnej oblasti a charitatívnych projektov.
Zástupca Ústredného zväzu židovských náboženských obcí spomenul problematiku židovských cintorínov, na udržanie a chod ktorých nemajú dostatok finančných prostriedkov a mnohé z nich sú zároveň národnou kultúrnou pamiatkou.