Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

365 dní na bratislavskej župe

 Predseda BSK Juraj Droba počas tlačovej konferencie zhodnotil svoje ročné pôsobenie vo funkcii župana ako aj priblížil aké zmeny a výsledky priniesol rok 2018. Zároveň vyzdvihol najdôležitejšie podujatia, akcie, rekonštrukcie, opravy, ktoré sa zrealizovali a sú súčasťou publikácie „365 dní na župe“. Tá je prvým krokom k odpočtu Programového vyhlásenia, ktoré bratislavský župan predstavil v apríli.

 

„Stalo sa veľa udalostí, ktoré považujeme spoločne na Úrade za najdôležitejšie. Čo sa týka z môjho pohľadu takých top vecí, ktoré sa nám podarilo rozbehať, tak prvou je rekonštrukcia synagógy v Senci. Senec čakal 25 rokov bez akéhokoľvek výsledku na svoj nový kultúrny stánok. Nám sa podarilo po pár mesiacoch spustiť rekonštrukciu synagógy a do necelých dvoch rokov bude mať Senec, krásny kultúrny stánok. Začali sme tiež s 10 rokov plánovanou rekonštrukciou cesty Rohožník – Malacky. Pre ľudí žijúcich na Záhorí dlhodobo neuralgický bod a nám sa túto rekonštrukciu podarilo spustiť. Pripravili sme katalóg župných stredných škôl,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba. Zároveň zdôraznil, že tieto úspechy by župa nedosiahla bez 50 poslankýň a poslancov župného Zastupiteľstva.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba po 365 dňoch na úrade predstavil brožúru „365 dní na župe“, v ktorej mapuje tie najdôležitejšie aktivity, ktoré sa za rok na BSK udiali. Medzi najzásadnejšie sa určite radí informácia, že župa v roku 2018 vyčlenila 1 milión eur pre učiteľov a zamestnancov škôl, pripravila schému odmien pre takmer tisíc zamestnancov zariadení sociálnych služieb, aby nemuseli odchádzať do zahraničia za výrazne lepšími pracovnými podmienkami. Bratislavská župa zároveň v roku 2018 zlepšila Integrovanú dopravu, posilnila spoje v oblasti prímestskej autobusovej dopravy, prispela k rozšíreniu počtu vlakov, bolo podpísané Memorandum o spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, čo bol prvý významný krok k postupnému integrovaniu dopravcov Trnavského kraja do systému Bratislavskej integrovanej dopravy. Ďalej sa začala rekonštrukcia Malokarpatského osvetového strediska v Modre, seneckej synagógy či viacerých ciest. Okrem tradičnej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy bol v roku 2018 spustený aj pilotný participatívny rozpočet, kde občania hlasovali o podpore jednotlivých projektov.

Prehľad toho najdôležitejšieho a bližšie informácie nájdete v elektronickej podobe brožúry 365 dní na župe na tomto linku:  365 dní na župe.pdf

365.JPG