Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

4.4.2019 - Bratislavský región bližšie k zahraničným turistom

 „Gate to Bratislava“ je informačný bod vo Viedni, ktorý minulý týždeň otvorila bratislavská župa. Začala sa tak nová komunikačná ofenzíva na viedenskom a rakúskom trhu. Prostredníctvom Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism budú v centre mesta, prístavisko na Schwedenplatz, obyvateľom a návštevníkom Viedne poskytované informácie o bratislavskom regióne 7 dní v týždni. Tí sa môžu do centra Bratislavy dostať pohodlne aj po Dunaji, na lodiach Twin City Liner.

 

„Cieľom spolupráce je zintenzívniť a posilniť propagáciu Bratislavského regiónu nielen novými možnosťami, službami a atraktívnymi zážitkami, ale vytvoriť kvalitnú a stabilnú propagáciu u našich najbližších susedov. Nezabúdame ani na významný potenciál vyše 6 miliónov návštevníkov Viedne z celého sveta, ktorých je možné adresnejšie osloviť s ponukou Bratislavy a okolia. Twin City Liner sa už dlhodobo pričiňuje o pozitívnu propagáciu Bratislavy nielen vo Viedni, v prihraničnom regióne Rakúska, ale aj v Európe a vo svete. Verím, že to tak bude aj v aktuálnej sezóne a tých ďalších,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
„Gate to Bratislava“ sa nachádza v budove prístavného terminálu Twin City Liner. Premáva od 29. marca 2019 a svoju prevádzku ukončí v októbri. Twin City Liner je ľahký vysokorýchlostný katamarán s prúdovým pohonom. V tomto roku odštartoval už svoju 14 sezónu, ale inak ako doposiaľ. Katamarán, ktorý sa stal symbolom prepojenia dvoch hlavných a blízkych miest, Twin Cities – Viedne a Bratislavy, je väčší, modernejší a ekologickejší. Kapacita sa zvýšila zo 120 na 250 miest pri zachovaní priestoru na prepravu bicyklov. Samozrejmosťou je bezbariérový prístup. Wi-fi pripojenie, kapitánska lóža, to sú všetko vymoženosti, ktoré sú k dispozícii návštevníkom počas 75 minútovej jazdy z Viedne do Bratislavy alebo späť.
Novovytvorený priestor pre bratislavský región, „Gate to Bratislava“,   zároveň ponúka aj možnosti na prezentáciu a organizovanie rôznych tematicky zameraných podujatí, ktoré budú zážitkovou pozvánkou do metropolitného regiónu.
Prvou tematickou pozvánkou je novovytvorená veľkonočná ponuka atraktivít a služieb, ktoré pripravila bratislavská župa spolu s partnermi Bratislava Region Tourim a Bratislava Tourist Board. Domáci aj zahraniční návštevníci tak budú môcť zažiť Veľkonočné sviatky netradične. V centre mesta budú miestne veľkonočné trhy, workshopy ľudového tanca či ukážky veľkonočných zvykov. Región Malokarpatska bude dostupný Malokarpatským expresom, ktorý bude premávať na Bielu sobotu a Veľkonočnú nedeľu. Návštevníci sa tak ľahko prepravia z centra mesta do regiónu so špeciálne pripraveným programom a kvalifikovaným sprievodcom hovoriacim anglicky a nemecky. Návštevníci tak spoznajú regionálne veľkonočné zvyky, môžu ochutnať kvalitné gastronomické špeciality či vynikajúce vína, navštíviť kultúrne pamiatky alebo sa oboznámiť s výrobou ľudovej majoliky.
Ďalšou zaujímavou pozvánkou aj pre rakúskych turistov sú Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré bude Bratislava hostiť  od 10. do 26. mája 2019. Bratislava bude organizovať svetový šampionát už druhýkrát a bratislavská župa by chcela privítať a zároveň pozvať priaznivcov športu nielen na skvelú športovú atmosféru a zábavu, ale aj zaujímavé sprievodné podujatia.