Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

4.6.2018 - Do Stupavy sa vracia detský lekár

 Bratislavskému samosprávnemu kraju sa podarilo zabezpečiť znovuotvorenie pediatrickej ambulancie v Stupave, kde starostlivosť o deti pol roka chýbala. Rodičia tak s malými pacientami museli cestovať do okolitých obcí či do Bratislavy. Noví lekári pre deti a dorast začnú v novej ambulancii ordinovať v najbližších dňoch.

 

„V celom príbehu bola pre nás najdôležitejšia spolupráca s primátorom, starostami a lekármi. Bratislavská župa nemá právomoc nakázať lekárom otvoriť si ambulanciu, ale robíme všetko pre to, aby sme pomohli mladým lekárom s rozbehom praxe a aby mali obyvatelia bratislavskej župy kvalitnú a dostupnú zdravotnú starostlivosť,“zhrnul bratislavský župan Juraj Droba.

V meste Stupava nebol pediater od novembra 2017. Zdravotnú starostlivosť pre deti zo Stupavy tak zabezpečovali po dohode s Bratislavským samosprávnym krajom lekári z okolitých obcí. Bratislavská župa túto situáciu riešila aj intenzívnou komunikáciou s lekármi z okolitých obcí a mestom. Nového pediatra sa Bratislavskému samosprávnemu kraju podarilo nájsť v decembri, avšak priestory ambulancie bolo potrebné komplexne zrekonštruovať, čo si vyžiadalo svoj čas. O komplexnú rekonštrukciu sa postaralo mesto Stupava. To rovnako schválilo novej ordinácii nájom vo výške symbolického 1 eura. Mesto sa podieľa aj na mzde zdravotnej sestry.

„Zdravotné karty sú v úschove na župe. Zdravotná dokumentácia sa nevydáva do rúk pacienta ani jeho zákonného zástupcu, takže ak chcete navštevovať novú ambulanciu, stačí ju navštíviť, podpísať dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a župa dokumentáciu malých pacientov už lekárovi doručí,“vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Nová stupavská pediatriaotvorí brány svojej ambulancie v najbližších dňoch, po splnení zákonných podmienok spoločnosti, ktorá bude prevádzkovať túto pediatrickú ambulanciu (Health Solutions s.r.o. ) a dostane pridelený kód poskytovateľa od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. 

Bratislavský samosprávny kraj schválil tejto zrekonštruovanej detskej ambulancii ordinačné hodiny v rozsahu 35 hodín týždenne.