Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

400 vzoriek vín zo Strednej Európy môžete ochutnať ešte dnes v Modre

 Dnes do 21:00 hod. môžu milovníci vína ochutnať produkty od 80 výrobcov vína z Rakúska, Čiech, Maďarska a Slovenska. V priestoroch moderného vinárstva Elesko wine park prebieha druhý deň medzinárodná súťaž Vitis Aurea Modra 2016.

 
Organizátorom 16. ročníka tejto jedinečnej súťaže je modranský Spolok vinohradníkov a vinárov Vincúr. Jedným z partnerov podujatia je aj Strená odborná škola vinohradnícko-ovocinárska v Modre.
 „Verím, že aj toto je spôsob ako sa dá zatraktívniť štúdium na vinárskej škole, jedinej svojho druhu na Slovensku. Zapojenímštudentov a priamo školy do podobných výnimočných akcií, kde študenti vidia, aké sú aktuálne trendy, ako prebieha degustácia, hodnotenie, rozbor vzoriek a majú priamy kontakt z vinohradníkmi a vinármi z okolitých krajín. Môžu posudzovať v čom sa môžu zlepšiť,“ uviedol Pavol Frešo, predseda BSK.
Prezidentom súťaže je známy degustátor a autor kníh o vinárstve a vinohradníctve prof. Fedor Malík Súťažilo sa v kategóriách biele tiché, ružové a červené tiché vína. Vzorky hodnotilo 60 degustátorov v päť členných komisiách. Prihlasovací poplatok za vzorku bol 20 €.
Zoznam ocenených nájdete na stránke www.vincur.sk Po skončení súťaže bude možné na mieste zakúpiť si vybrané vzorky vín.