Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[5. 10. 2018 13:32:00]

5.10.2018 - IT nadšenci opäť na BSK TechDay

 Bratislavský samosprávny kraj opäť zorganizoval podujatie BSK TechDay, ktoré je súčasťou trojdňových Majstrovstiev SR v elektronických športoch konajúcich sa v dňoch od 5.10 do 7.10.2018 v čase od 8:00 do 17:00 hodiny. Projekt je organizovaný pod záštitou bratislavského župana Juraja Drobu a zúčastňujú sa ho študenti škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 

„Keď som bol ostatnýkrát na tejto akcii, tak sa ma veľa ľudí pýtalo, aký to má vlastne zmysel, lebo mladí ľudia iba hrajú hry. Ja si myslím, že to podporuje v prvom rade kreatívne myslenie, logické myslenie, ale aj technologické a toto všetko určitým spôsobom prispieva k tomu, aby mohli žiaci študovať IT technológie, IT odbory, softwarové inžinierstvo a týmto spôsobom tak budeme posúvať technológiu niekde ďalej,“ povedal počas podujatia Branislav Gröhling, poradca pre oblasť školstva BSK.


Študenti sa počas dnešného dňa opäť dozvedia viac zo sveta IT, technologických noviniek zažijú skvelú atmosféru a zábavu počas druhého stredoškolského turnaja v elektronických športoch BSK eSports League 2018. Je to organizovaný turnaj, kde študenti zo stredných škôl súťažia v 5 videohrách. Víťazi dostanú šancu zabojovať s profesionálmi na oficiálnych Majstrovstvách SR v elektronických športoch počas nasledujúcich dvoch dní.

Základnou myšlienkou podujatia BSK Tech Day je podporiť rozvoj talentovaných ľudí na Slovensku a ukázať im výhody štúdia vedy a techniky na Slovensku aj to, že technické vedy nie sú len o matematike, programovaní a fyzike, ale aj o zábave. Zoznámiť študentov s rôznymi kariérnymi cestami v rámci IT alebo iných odborov a búrať tak mýty že ide len o nudnú prácu za počítačom, alebo že je to práce len pre mužov. Ukázať študentom možnosti a kvalitu štúdia vysokých škôl na Slovensku. Vedľajším cieľom podujatia je aj mediálna výchova mládeže formou diskusií s populárnymi youtubermi, streamermi a celebritami a tak študentov vychovať k lepšej digitálnej gramotnosti a zoznámiť ich s nástrahami digitálneho sveta. Podujatie dáva deťom pozitívne vzory a pomocou reálnych príbehov a skúseností z praxe ich motivuje vybrať si kariéru v IT / technologickej oblasti. Nakoľko podľa prieskumov republikovej únie zamestnávateľov na Slovensku chýbajú desaťtisíce IT odborníkov, sa cieľ podujatia zhoduje aj s dlhodobými požiadavkami trhu práce.

Majstrovstvá SR v elektronických športoch je podujatie počítačových a konzolových hier. Počas troch októbrových dní sa v Refinery Gallery v Bratislave stretnú fanúšikovia počítačových hier, študenti, známe osobnosti a veľa ďalších ľudí. Pre návštevníkov sú pripravené panelové diskusie, workshop, herno-technologická výstava, prednášky a rozhovory so zaujímavými hosťami z oblasti technológií, virtuálna realita a veľa ďalšieho.