Blindfriendly Pondelok 17. 6. 2019 | Meniny má Adolf Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

5. školský veľtrh cvičných firiem na OA Nevädzová s medzinárodnou účasťou

 Vo štvrtok 26. apríla 2018 sa v telocvični Obchodnej akadémie na Nevädzovej ulici konal už 5. školský veľtrh cvičných firiem, ktoré žiaci II. ročníka vytvárajú na špeciálnom predmete podnikateľské zručnosti.

 

V septembri sa druháci združili do 21 štvorčlenných tímov, aby spoločne vytvorili podnikateľský plán, navrhli vlastné logo a vizitku, vyhotovili vlastný katalóg fiktívnych produktov, avšak v reálnom konkurenčnom prostredí. V závere títo mladí „podnikatelia“ zdokonaľovali svoje marketingové a komunikačné zručnosti tým, že si naplánovali marketingovú kampaň, vyrobili vizuálnu reklamu či reklamný videospot, navrhli a nainštalovali výstavný stánok.
Tohtoročný veľtrh otvorili prestrihnutím nevädzovo-modrej stužky špeciálni hostia, a to poslanec NR SR Mgr. Branislav Gröhling, riaditeľ úradu BSK RNDr. Ing. Marián Viskupič, riaditeľ odboru školstva, mládeže a športu Mgr. Igor Urbančík s Mgr. Tiborom Vargom z oddelenia školstva a riaditeľka školy Ing. Erika Marošová, PhD. Okrem nich škola pozvala aj ďalších čestných hostí z bratislavskej župy, Ekonomickej univerzity či Slovenského pedagogického nakladateľstva.
O tom, že veľtrh začína byť známy aj mimo pôdy školy, svedčí účasť troch školských cvičných firiem z Viedne, jednej z maďarského Györu a tiež zo Zlatých Moraviec. Hostia i návštevníci si mohli počas prehliadky fiktívne nakúpiť pochutiny či nápoje, dať sa profesionálne odfotiť, naučiť sa kórejsky či japonsky, alebo si rezervovať domáceho maznáčika z útulku.
Podľa rozhodnutia odbornej poroty sa víťazom stala cvičná firma Chutne slovensky, ktorá získala titul Najlepšia firma roka 2018 najmä vďaka aplikácii národných tradícií do podnikateľského zámeru či vďaka pekne spracovanej reklamnej kampani. Návštevníkov zase upútala firma Dulces, ktorej cukráreň zabodovala v kategórii Cena sympatie.