Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

8.6.2018 Deň krivých zrkadiel

 Druhú júnovú nedeľu sa v Sade Janka Kráľa priamo za nákupným centrom uskutoční podujatie s názvom Deň krivých zrkadiel. Ide o podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a zúčastňujú sa ho organizácie pracujúce s ľuďmi so zdravotným postihnutím. Podujatie je určené pre širokú verejnosť.

 
“Bratislavská župa podporuje začleňovanie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti ako aj podujatia, ktoré vťahujú ľudí s postihnutím do bežného života. Zároveň takáto inklúzia pootvára dvere do ich sveta, môžeme spoznať ich talent, schopnosti, názory.Pracujeme na tom, aby služby, ktoré župa poskytuje, reflektovali potreby klientov, aby mohli žiť kvalitnejší život,” povedal bratislavský župan Juraj Droba.
Podujatie organizuje Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike, s ktorými Bratislavský samosprávny kraj aktuálne spolupracuje aj na národnom projekte Podpora partnerstva a dialógu v oblasti participatívnej tvorby verejných politík. Deň krivých zrkadiel sa koná v nedeľu 10. júna 2018 od 14:00 do 17:30 hodine. Na návštevníkov čaká zaujímavý program. Od 14:00 do 15:00 hodiny je pripravený koncert slovenskejrockovej skupiny z Malaciek AC+. Vstup na koncert je voľný. Od 15:00 do 17:00 hodiny môžete zažiť Piknik tvorivosti a zábavy, teda atmosféru trhu a ochutnať z piknikového koša tanec, netradičné športy, hry plné pohody a zábavy.  Poslednú polhodinku programu Dňa krivých zrkadiel, ktorý je venovaný ľuďom s mentálnym postihnutím, uzatvorí  bubnová show v podaní jedinečného bubeníckeho orchestra Campana Batucada. V parku budú zároveň rozmiestnené stánky, kde budú svoju činnosť a výrobky prezentovať ľudia so zdravotným postihnutím z domovom sociálnych služieb.
Deň krivých zrkadiel 2018 sa v priebehu  10. až 12. júna uskutoční aj v Dolnom Kubíne, Komárne, Košiciach, Malackách, Nitre, Partizánskom a Poprade.