Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aj klienti nelegálnej kliniky môžu pomôcť

 Klienti zariadenia plastickej chirurgie, ktoré nemalo povolenie na činnosť, sa môžu obrátiť na Bratislavský samosprávny kraj. Akýkoľvek úradný záznam pomôže vytvoriť presnejší obraz toho, čo sa na klinike dialo.

 

„Keďže sa nám zatiaľ nedarí doručiť výzvu na predloženie zdravotnej dokumentácie, tak možnosťou je, že ak boli nejaké klientky alebo klienti tohto zariadenia nespokojní, niečo im tam nesedelo, tak sa môžu obrátiť na Bratislavskú župu, či už osobne, telefonicky alebo mailom. My s nimi spíšeme úradný záznam, ktorý bude prílohou spisu a pomôže nám vysvetliť čo sa na tejto klinike dialo. Adresa je od dnes funkčná, je to zdravotnictvo@region-bsk.sk. Prístup k tejto mailovej schránke majú len ľudia, ktorí sú preverení a môžu nakladať so zdravotníckymi údajmi, ako krajský lekár plus ešte asi jeden, dvaja ľudia, takže je to veľmi diskrétna schránka,“ vyjadril sa na tlačovej konferencii predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Správne konanie voči spoločnosti iLaesthetic, s.r.o., ktorá prevádzkovala kliniku plastickej chirurgie bez povolenia, začal Bratislavský samosprávny kraj 3. októbra 2016. 15-dňovú lehotu, počas ktorej sa môže spoločnosť vyjadriť, ani jeden z konateľov nevyužil a to aj napriek tvrdeniam, že prídu na BSK osobne vyjasniť situáciu.  Počas pondelkového telefonátu uviedli, že sa k prípadu vyjadria písomne.

Bratislavský samosprávny kraj zároveň vyzýva klientov predmetného zariadenia, aby sa ozvali a to prostredníctvom adresy zdravotnictvo@region-bsk.sk, na ktorej je samozrejme zachovaná ochrana osobných údajov. Zamestnanci úradu ich budú následne kontaktovať a podľa zákona spíšu zápisnicu, ktorá bude súčasťou spisu. 
                                                                                                                                                                                

Cieľom je, aby bratislavská župa v zmysle zákona rozhodla a zároveň, aby sa odhalila skutočná činnosť tohto zariadenia. Ide o zákonný spôsob ako zistiť pravdu a zároveň ako pomôcť ďalším orgánom, ktoré môžu posúdiť poskytnutú zdravotnú starostlivosť týmto zariadením.