Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

10.4.2019 - Župa prináša do ulíc Bratislavy jedinečný zážitok!

 Netradičná stavba pútajúca pozornosť, tak vzhľadom ako aj farbami! Projekt s názvom Rotunda aktuálne do centra hlavného mesta priniesol Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so spoločnosťou CEWE. Ide o jedinečný projekt svojho charakteru v rámci Európskej únie, ktorý momentálne nenájdete nikde inde. Rotunda bude slúžiť na propagáciu regiónu v Bratislavskom kraji aj za jeho hranicami. Prvou zastávkou propagujúcou kraj budú blížiace sa Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

 

„Prinášame do mesta a regiónu netradičné a nové veci, ktoré ukážu náš kraj z úplne inej perspektívy. V tejto chvíli je Rotunda vklad župy k Majstrovstvám sveta v ľadovom hokeji. Rotunda bude po Bratislave putovať po turisticky atraktívnych miestach v rámci Bratislavského regiónu, ale aj za jeho hranice“ vyjadril sa Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Konštrukcia Rotundy, ktorá má celoročné využitie, je kruhového pôdorysu o priemere 6-7m a výškou 4m. Vnútri uprostred sa nachádza pódium, kde sa návštevníci môžu odfotografovať s 360° panorámou. Momentálne sa tak na bratislavskom Rybnom námestí môžu turisti odfotiť s panorámou Bratislavy a bratislavského regiónu.