Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

12. Ročník Detskej univerzity zahájený

 Dnes odštartoval 12. ročník Detskej univerzity Komenského slávnostnou imatrikuláciou. Študentov delí od promócie 9 prednášok.

 
„Už 12 rokov ukazujeme deťom, že voľný prázdninový čas sa dá tráviť aj inak ako bezduchým vysedávaním za počítačom či pred televízorom,“ vyjadril sa po slávnostnej imatrikulácii predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Malých študentov hneď po imatrikulácii v historickej aule Univerzity Komenského na Bratislavskom Šafárikovom námestí čakala aj prvá prednáška, ktorú viedol JUDr. Miroslav Lajčák. Jej bola otázka „Prečo Európa?“.  Študentov však čaká ďalších 8 zaujímavých prednášok. V júli sa napríklad spolu s profesorom RNDr. Ľudevítom Kádašim, Dr.Sc. dozvedia viac o dedičnosti na prednáške „Prečo sa podobám na otca a brat na babku“, profesorka z FTVŠ UK PaedDr. Yvetta Macejková, PhD. študentom vysvetlí „Prečo neplávame ako ryby“ a z Oxfordskej univerzity príde profestor Justin Benesch, ktorý povedie prednášku „Prečo kilo má kilo“.
Okrem prednášok čaká na malých študentov aj množstvo sprievodných akcií či workshopov. Už budúci týždeň sa pôjdu pozrieť na Dopravný prápor v Hlohovci, kde si budú môcť naživo pozrieť aj vyskúšať prácu vojakov, koncom júla nahliadnu do zákutia Národnej Banky Slovenska a v auguste si precvičia kosti na Hip-hopovom workshope s Milanom Kerešom. Okrem toho sa v júli môžu vybrať na štvordňový pobyt na Planinku, ktorý malým pozorovateľom priblíži život v prírode aj staré remeslá. Na exkurzie študentov pozvala aj mincovňa v Kremnici a Slovenská filharmónia.
12. ročník Detskej univerzity Komenského organizuje Univerzita Komenského v Bratislave a Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Detskú univerzita Komenského už absolvovalo 3 250 študentov vo veku 9 až 14 rokov.