Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

13.9.2018 - Spolupráca s Dolným Rakúskom pokračuje

 V utorok sa v St. Pӧltene v Dolnom Rakúsku uskutočnilo stretnutie predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu a krajinského radcu Dolného Rakúska Martina Eichtingera. Cieľom bolo definovanie aktivít spoločnej cezhraničnej spolupráce na najbližšie obdobie.

 

„V politike som absolvoval stovky medzinárodných stretnutí, ale žiadne nebolo také konštruktívne a orientované na výsledok ako dnešné s predstaviteľmi spolkovej krajiny Niederösterreich. Za dve hodiny rokovaní sme dohodli veľa konkrétnych vecí,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Výsledkom stretnutia bol dohodnutie krokov pri výstavbe cyklomostu Vysoká pri Morave - Marchegg, príprave dlho očakávaného cestného mostu cez rieku Morava, na programe kultúrnych podujatí k 30. výročiu pádu železnej opony, príprave projektu prevozu komplikovaných pôrodných prípadov z Hainburgu do Fakultnej nemocnice v Bratislave, nového projektu vybudovania Ekocentra v Čunove v spolupráci s Ekocentrom Donau Auen s cieľom podporiť ekovýchovu a ochranu prírodného dedičstva a spoločný lobing v Bruseli za eurofondy aj pre vyspelé regióny.

Súčasťou pracovného stretnutia bola aj prehliadka výstavy „Súčasné slovenské výtvarné umenie“ a oficiálne prijatie predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu predsedníčkou Krajinskej vlády Dolného Rakúska Johannou Mikl-Leitner, na ktorom si potvrdili spoluprácu na aktivitách, ktoré boli predmetom pracovného stretnutia.

Dohoda  Bratislavského samosprávneho kraja s Dolným Rakúskom o cezhraničnej spolupráci je podpísaná na roky 2015-2019 a automaticky sa predlžuje ďalej, pokiaľ ju jeden z partnerov nevypovie. Je to v poradí už 3. zmluva s Dolným Rakúskom. Prvá bola podpísaná na roky 2002 – 2004 ( spolu s Trnavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislava), druhá na roky 2009 – 2013 (bilaterálne s Bratislavským samosprávnym krajom, Trnavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislavou).