Blindfriendly Piatok 3. 4. 2020 | Meniny má Richard Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

14.11.2018 - Príbehy stien v „bábkači“

 Bratislavské bábkové divadlo, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, uvedie už tento piatok 16. novembra 2018 o 18:00 hodine premiéru hry Príbehy stien. V priestoroch Istropolisu – zadný vchod z ulice Škultétyho č. 5 – sa bude odohrávať rodinná adaptácia o viditeľných a pomyselných stenách medzi ľuďmi v adaptácii a réžii Kataríny Aulitisovej.

 

Ide o bábkovú inscenáciu pre celé rodiny o strachu, jeho prekonávaní a túžbe po porozumení. Rozpráva o stenách, múroch, plotoch. O veľkých – viditeľných, ale aj malých – nenápadných. Sú však aj také, ktoré nie je vidno vôbec, ale stále do nich narážame. Preto Bratislavské bábkové divadlo rozpovie príbehy o stenách, ktoré nám bránia vo výhľade, ako aj o tých, ktoré pomyselne staviame medzi sebou. Niektoré nás chránia, iné obmedzujú. Vieme ich však rozoznať? Na to dá odpoveď nová hra s názvom Príbehy stien, ktorá vznikla na podklade poviedok z antológie Príbehy stien Michaela Reynoldsa. O hudbu sa postaral Fero Király a na scéne, bábkach a kostýmoch sa podieľala Markéta Plachá. V hre účinkujú Anna Čonková, Jaroslava Hupková, Ľubomír Piktor, Lukáš Tandara, Peter Pavlík a.h. Hra je prístupná všetkým návštevníkom od 9 rokov.