Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

15.3.2019 - Ďalšia župná škola sa zatepľuje

 Bratislavský samosprávny kraj dnes začal ďalšiu rekonštrukciu školského objektu. Ide o zateplenie budov Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách v sume vyše päťsto tisíc eur. Ukončené má byť do troch mesiacov.

 

„Dnes sme odovzdali budovy gymnázia zhotoviteľovi, ktorý sa tak môže pustiť do práce. Verím, že vonkajšie skrášlenie prispeje nielen k dobrej atmosfére študentov aj učiteľov a zamestnancov školy, ale zníži aj energetickú náročnosť budovy. Aj toto sú pre nás kroky, ktorými vieme prilákať nových gymnazistov,” upresnil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Samotná rekonštrukcia Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách, ktoré má aktuálne 404 študentov, pozostáva zo zateplenia šiestich pavilónov školy, najmä zo zateplenia striech, zateplenia obvodových plášťov a výmeny sklobetónov a výmeny starých okien za nové, plastové okná. Dokončená by mala byť v polovici júna. Celková suma vo výške 560 136,60 eur je hradená z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja.

Malacké Gymnázium ponúka kvalitný a prepracovaný školský vzdelávací program medzinárodne akreditovaný u IES London – rating školy stupeň A – „Špičková inštitúcia s medzinárodnými skúsenosťami“. Okrem štandardného gymnaziálneho vzdelávania ponúka vzdelávacie programy, v ktorých môžu študenti získať množstvo certifikátov (ECDL, DSD, FCE, DELF). Škola získala niekoľko ocenení od vysokých škôl a domácich i zahraničných inštitúcií. Aktívne je zapojená do projektov Prevencia kriminality, ERASMUS + či Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu.