Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[15. 6. 2018 14:27:00]

15.6.2018 - Leto v znamení rekonštrukcií škôl

 Bratislavský samosprávny kraj tento mesiac ukončí rekonštrukciu 10 objektov. Ide o 8 stredných škôl, jeden domov sociálnych služieb a Malokarpatské múzeum v Pezinku s investíciou takmer 3 milióny eur. V opravách bude župa pokračovať aj počas leta, kedy zrekonštruuje 31 objektov v celkovej sume investícií ďalších 3 724 188 eur.

 

„Tento mesiac ukončujeme 10 rekonštrukcií za vyše 2 milióny eur a v najbližších dňoch sa rozbehne viacero ďalších veľkých rekonštrukcií. Mám radosť, že sme sa s novým tímom tak rýchlo rozbehli. V 24 prípadoch z 31 ide o rekonštrukcie škôl. Opravujeme ich v lete, nakoľko je to ideálny čas, študenti majú prázdniny a priestory sú plne k dispozícii. Študenti nastúpia do vynovených, opravených priestorov. Pri opravách s presahom do školského roka, budeme v lete rekonštruovať vnútorné priestory a na jeseň exteriér. Tak, aby študenti stredných škôl neprišli ani o jednu vyučovaciu hodinu,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Príkladom je Škola pre mimoriadne nadané deti na Teplickej, ktorú čaká zateplenie. V lete sa budú v triedach meniť okná a na jeseň sa bude robiť vonkajšia fasáda.

Letný termín začiatku rekonštrukcií sa týka 24 škôl, 5 DSS, Malokarpatského osvetového strediska v Modre a Divadla ASTORKA Korzo´ 90. Celková suma investícií na tieto opravy a rekonštrukcie je takmer 4 milióny eur. Väčšina prác na školách sa cez leto aj ukončí. Či už sú to opravy kotolne, opravy fasád, baletnej sály Konzervatória na Tolstého či sociálnych zariadení vo viacerých školách. Rekonštrukciou prejdú aj priestory v Domovoch sociálnych služieb. Napríklad v DSS pre dospelých a zariadenie podporovaného bývania Rozsutec bude mať po letnej prestavbe namiesto starej kotolne tvorivú dielňu, v DSS Rosa na bratislavskej Patrónke budú opravené strechy dvoch pavilónov a nový inšpicientský systém dostane aj župné divadlo Astorka Korzo´ 90.

Súvisiace dokumenty