Blindfriendly Pondelok 17. 6. 2019 | Meniny má Adolf Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[17. 10. 2018 15:48:00]

17.10.2018 - Diskusia so študentami o spolupráci a tolerancii

 Bratislavský samosprávny kraj spolu s programom spolupráce INTERACT III. zorganizoval v rámci Dní európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne aj podujatie pre študentov župných škôl. Tí sa stretli v novej Cvernovke, kde spolu diskutovali na tému Tolerancia a boj proti extrémizmu.

 

„Kritické myslenie je to, čo by nemalo chýbať mladej generácii, ale v podstate všetkým, ktorým záleží na zachovaní slobodnej a demokratickej spoločnosti. Preto je potrebné poznať následky totalitného extrémizmu z minulosti, hovoriť o nich a to župa robí. Aj vďaka podpore župných poslancov, ktorí schválili Uznesenie k projektu na podporu kritického myslenia a proti šíreniu extrémizmu medzi mladými, podporuje všetky projekty s touto témou,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.


Vyše tristo študentov zo župných škôl si najskôr pozreli mini inscenáciu o skutočnej udalosti z Českej republiky z roku 2009 – Natálka - projekt proti extrémizmu, ktorá vznikla v spolupráci Bratislavského samosprávneho kraja, SND, OZ Living Memory. Predstavenie opisuje skutočný príbeh dvojročného rómskeho dievčatka, Natálky, ktorá takmer zomrela po tom, ako do domu jej rodičov hodili štyria mladíci molotovove koktejly. Po predstavení sa konala diskusia s tvorcami a hercami hry, ktorej sa zúčastnili aj bratislavský župan Juraj Droba, europoslanec Richard Sulík či známy raper, standupista Bekim Aziri. Spoločne so študentami debatovali o hre, extrémizme ako aj o aktuálnych problémoch a témach rezonujúcich v spoločnosti.
Cieľom podujatia bolo propagovať myšlienku spolupráce a tolerancie, ale i motivovať mladých ľudí k zamysleniu, v akej spoločnosti a v akej Európe chcú žiť.