Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

2.4.2019 - Župa sa rozsvieti na modro

 Bratislavský samosprávny kraj sa dnes pridáva k celosvetovej kampani Rozsvieť modrú pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme. Z utorka 2. apríla na stredu 3. apríla 2019 vyjadrí župa svoju podporu takmer 55 000 Slovákom žijúcich s poruchou autistického spektra rozsvietením modrej farby na svojej budove. Večer bude vysvietený nielen Úrad BSK, ale aj priestor parkoviska.

 

„Autizmus je celosvetový problém, ktorý ovplyvňuje život miliónov ľudí. Preto by sme nemali byť ľahostajní a nemali by sme odvracať pozornosť. Naopak treba sa s nimi naučiť komunikovať, začleniť ich do spoločnosti a priblížiť problematiku bežným ľuďom. Župa si uvedomuje potrebu pomáhať. Od 1. septembra plánuje otvoriť nové špecializované zariadenie pre deti s poruchou autistického spektra od 6 – 18 rokov veku  v Domove sociálnych služieb a rehabilitačnom stredisku ROSA na Dúbravskej ceste. Realizované bude ako ďalší druh sociálnej služby. Kapacita je na začiatku 8 miest v dvoch skupinách 6-10 rokov a 11-18 rokov veku. Neskôr plánujeme rozšíriť kapacity na 16 miest,“ ozrejmil podporu Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
Kampaň Rozsvieť modrú vychádza z iniciatívy jednej z najvýznamnejších svetových organizácií Autism Speaks. Cieľom je zvýšiť povedomie o autizme a snaha začleniť ich medzi seba a vytvoriť im podmienky pre zmysluplný život. Modré svetlo pomáha zacieliť pozornosť verejnosti a je symbolom komunikácie. Práve dnes 2. apríla môžeme všetci vyjadriť podporu autistom a ich blízkym tak, že si oblečieme niečo modré. Úctu a podporu prejavia mnohé mestá po celom svete rozžiarením významných budov a stavieb na modro.
Nebuďme ľahostajní a svieťme na modro!