Blindfriendly Streda 24. 4. 2019 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

29.10.2018 - Župa opäť hostila kontrolórov

 Minulý týždeň sa v Častej – Papierničke uskutočnilo pracovné stretnutie všetkých slovenských kontrolórov. Dvojdňovú Konferenciu kontrolórov samosprávnych krajov Slovenskej republiky organizoval Bratislavský samosprávny kraj spolu s Trnavským samosprávnym krajom. Zúčastnili sa jej aj vzácni hostia - riaditelia krajinských účtovných dvorov susedných spolkových krajín Rakúska, konkrétne z Viedne a z Dolného Rakúska - Sankt Pőltenu, ktorí si pripravili zaujímavé prezentácie.

 

„Konferencie kontrolórov Združenia HK8 už majú svoju dlhoročnú tradíciu ako aj význam kvôli vzájomnej výmene skúseností z kontrolnej praxe. Preto som rád, že sa jej zúčastňujú aj zástupcovia účtovných dvorov z našich spriatelených rakúskych regiónov. Spolupráca s rakúskymi kolegami trvá už vyše desať rokov, čo umožňuje vzájomnú výmenu skúseností, ale i získavanie cenných poznatkov od našich rakúskych priateľov, ktorí už majú dlhodobejšie skúsenosti, o spôsobe fungovania regionálnej kontroly v Rakúsku a jeho spolkových krajinách. Cenné sú pre nás aj informácie zo spolupráce v tejto oblasti na európskej úrovni, najmä čo sa týka úloh, cieľov a činnosti európskej organizácie združujúcej regionálne kontrolné orgány EURORAI,“ povedal kontrolórom Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Stretnutie všetkých kontrolórov vyšších územných celkov celého Slovenska, ktoré bolo v dňoch 25. až 26. októbra 2018, sa koná raz za dva roky.  Cieľom je získať nové poznatky a informácie z tých oblastí, ktoré kontrolóri využívajú pri výkone svojej činnosti. Súčasťou boli prezentácie, prednášky ako aj diskusie. Tento rok bola nosnou témou mimoriadne náročná a zodpovedná oblasť verejného obstarávania a chystaná novela zákona o verejnom obstarávaní.

Pre rakúskych hostí bola konferencia obohacujúca nie len o nové poznatky, ale aj o kúsok Bratislavského kraja. Organizátori si pre nich pripravili aj sprievodný program v podobe výletu na hrad Červený kameň.  Očarení boli najmä prírodou, ale zaujala ich aj  história, tradičná povesť o jeho vzniku, ako aj priestory hradu.