Blindfriendly Pondelok 17. 6. 2019 | Meniny má Adolf Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

3 300 školákov ide s BSK na Slovan

Na utorok 15. apríla si futbalisti z ŠK Slovan a Bratislavská župa pripravili pre bratislavských školákov akciu „Poď na futbal“. Za jedno euro sa môžu školáci zúčastniť pohárového zápasu ŠK Slovan vs. FK Senica, ktorý špeciálne pre nich odohrajú už o 13:00.

 
„Je to aktívne ukázanie našich športovcov v konkrétnom zápase pred tisícami detí. Najdôležitejšie je práve to, že uvidia svoje vzory na trávniku, čo to pre nich aktívny príklad, na základe čoho sa začnú zaujímať o šport,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Zároveň doplnil, že na jeseň plánuje župa v spolupráci so Slovanom pokračovať. „Chceme, aby naši študenti, študentky chodievali pravidelne za zvýhodnených podmienok na futbal, aby mali dozor, aby tam bolo bezpečne a aby si budovali aj týmto spôsobom vzťah k tomuto športu,“ dodal župan.
Po úspešnej spolupráci BSK s hokejovým Slovanom sa Bratislavská župa spojila aj s futbalovým ŠK Slovan a snažia sa školákov viesť k väčšej športovej aktivite. Už zajtra, teda v utorok 15. apríla odohrajú bratislavskí slovanisti duel s FK Senica špeciálne kvôli mladým návštevníkom už o 13:00. Predbežne príde Slovanu fandiť viac ako 3 300 detí z bratislavských základných a stredných škôl. Lístok na tento zápas stál žiakov 1 euro a vďaka spolupráci s Dopravným podnikom platí aj ako lístok na MHD. DPB posilní spoje pred aj po zápase.
Okrem samotného semifinálového derby je pre školákov pripravený aj hudobný program, o ktorý sa postará raper Ego. Decká si vyskúšajú aj organizované fandenie a povzbudzovanie, choreografie aj organizované hádzanie konfiet.
 
Cieľom projektu „Poď na futbal“ je ukázať nielen bratislavskej mládeži, že športovanie je pre ne dôležité. Nielen kvôli samotnému pohybu, ale aj kvôli tímovému duchu a atmosfére, ktorá je pre bratislavský Slovan typická.
 
 
„Posledné dva týždne projektový tím veľmi intenzívne komunikoval so všetkými základnými a strednými školami BSK, výsledkom čoho je zapojenie vyše 70 bratislavských škôl a musím dodať, že sa nám nahlásili aj školy z mimo bratislavského regiónu. Predpokladaná účasť je 3 300 detí plus pedagógovia. Zároveň máme pozitívne ohlasy od našich fanúšikov, že si vybavia voľno a prídu so svojimi deťmi,“ povedal na tlačovej konferencii PR manažér ŠK Slovan Tomáš Straka. Jeho slová potvrdil aj kapitán mančaftu Igor Žofčák: „sme radi, že dotiahneme deti na štadión. Myslím si, že deti na štadión aj patria. Mám malého synátora, ktorý na futbal chodí aj s kamarátmi a baví ho.“
 
Bratislavskí žiaci základných a stredných škôl teda zajtra po 4. hodine nebudú sedieť v škole, ale pôjdu na futbal. BSK ročne podporuje stovky športových aktivít pri rozpočte cca 200-tis eur, z toho 12 percent je orientovaných špeciálne na podporu futbalu.