Blindfriendly Streda 23. 10. 2019 | Meniny má Alojza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

30.4.2019 - Cyklovlakom za krásami Záhoria

 Turistický cyklovlak Záhoráčik opäť spája Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím. Svoju už v poradí tretiu sezónu odštartoval cez víkend za účasti zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja, Železničnej spoločnosti Slovensko, starostov záhorských obcí ako aj priaznivcov tohto cykloturistického vlaku. Zviesť sa ním bude možné do 13. októbra 2019.

 

„Voziť bude turistov každú sobotu, nedeľu a počas sviatkov až do polovice októbra. Využívať ho môžu nielen turisti a cykloturisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré sa môžu vybrať na výlet na Záhorie a spoznať prostredie a zaujímavosti nášho kraja od Záhorskej vsi až po Plavecké Podhradie, to sú dve konečné stanice. Premávať bude trikrát za deň. Jednosmerný príplatok za bicykel je 1,50 eura, celodenný vyjde na 2,50 eura. Na trati platia cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy, okrem poplatkov za prevoz bicyklov, ako aj zľavová turistická karta Bratislava CARD City & Region,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Záhoráčik každoročne zvyšuje návštevnosť regiónu Záhorie, pretože prepája rôzne turistické ciele.  Ako Záhorská Ves, pri ktorej sa nachádza kompa do rakúskej obce Angern, medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 13, Abeland - gazdovská dedinka pri Lozorne, rozhľadňa na Vápennej alebo Plavecký hrad na konci trasy vlaku. Pri otvorení novej sezóny bolo možné nazrieť aj do Plaveckej jaskyne, ktorú začiatkom 19. storočia sprístupnili verejnosti miestni zemepáni Pálffyovci ako celkom prvú jaskyňu na Slovensku.
Úspešný projekt Záhoráčik spustil Bratislavský samosprávny kraj v roku 2017 v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko.
Snímka1