Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

5.3.2019 - Zapojte sa do „Vráťme knihy do škôl“

 Podpora čítania a budovanie pozitívneho vzťahu ku knihám medzi deťmi, žiakmi a študentmi je hlavnou myšlienkou čitateľskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorá je obľúbená na celom Slovensku. Ak sa do nej ešte nestihli zapojiť, čas máte do 15.3.2019, kedy sa súťaž skončí. Minulý rok bolo prečítaných viac ako štyri tisíc rôznych kníh a organizátori veria, že rok 2019 bude na prečítané knihy ešte bohatší.

 

„Je to jednoduché. Stačí čítať a môžeš vyhrať. Vybrať si ľubovoľnú knihu, sadnúť si, začítať sa do príbehu. Potom o tom napísať alebo vystihnúť podstatu kresbou. Kniha je v tomto úžasná. Otvára svet predstavivosti a fantázie. Je skvelým náučným a zábavným spoločníkom. Tak už neváhaj a zapoj sa do súťaže,“ vyzval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom  v spolupráci s partnermi, ktorými sú Bratislavský samosprávny kraj, internetové kníhkupectvo abcknihy.sk, vydavateľstvom  Ikar a vydavateľskou značkou YOLi. Už po ôsmy raz sa do nej môžu zapájať materské školy, základné školy a stredné  školy. Podmienkou súťaže je si prečítať ľubovoľne vybranú knihu a poslať z nej krátky text. V texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.
Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách. Ocenená bude aj najaktívnejšia škola ako aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.
Viac informácii o projekte, ktorý odštartoval 21. decembra 2018  a potrvá do 15. marca 2019,
nájdete na: vwww.vratmeknihydoskol.sk

Súvisiace dokumenty