Blindfriendly Streda 23. 10. 2019 | Meniny má Alojza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

9.5.2019 - Župa poďakovala tisícke učiteľov

 Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval v utorok 7. mája na Železnej studničke pre učiteľov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti „Učiteľský piknik“. Cieľom bolo spoločné neformálne stretnutie a najmä poďakovanie župy učiteľom za všetko čo robia či už v škole, ale aj mimo vyučovacích hodín, nakoľko ich práca je stále spoločensky nedocenená. Zároveň sú tieto podujatia aj miestom pre vzájomnú komunikáciu a spoluprácu, výmenu skúseností a spoznanie sa navzájom.

 

„Treba nielen pracovať, ale aj oddychovať. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré pravidelne organizujeme pre našich učiteľov „voľnočasové“ stretnutia. V minulom roku to bol piknik na pláži či Vianočná kapustnica a teraz učiteľský piknik, kde sa stretla takmer tisícka zamestnancov našich župných škôl. Verím, že popoludnie venované iba im ich potešilo, spríjemnilo pracovný týždeň a nabilo ich novou energiou. Pozitívnym výsledkom je 15% nárast počtu prihlásených žiakov na naše stredné školy. Veľký podiel na tom majú samotní učitelia, ktorí sa s odhodlaním a energiou pustili spoločne s nami  do naštartovania našich škôl. Ďakujem všetkým, ktorí sa starajú a vzdelávajú naše deti,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.
O tom, že Bratislavský samosprávny kraj to so školstvom myslí vážne svedčí aj fakt, že ako jediný zo všetkých odmenil pedagogických, ako aj nepedagogických pracovníkov koncoročnými odmenami vo výške 100 eur. Zároveň každý zamestnanec župnej školy dostal 100 eurovú odmenu podľa výšky svojho úväzku ku Dňu učiteľov v marci tohto roku ako poďakovanie a ocenenie za prácu. Rovnako tak župa od apríla minulého roka preplatila učiteľom viac ako 11 000 hodín ich mimovyučovacej aktivity za takmer milión eur.
„To, že školstvo je pre nás prioritou, nie je iba fráza. Efektívnym manažovaním a zefektívnením viacerých procesov sme v rozpočte našli ďalšie peniaze na podporu našich učiteľov aj samotných škôl. Len spokojný a zaplatený učiteľ je nositeľom dobrého vzdelania,“ uzvarel poradca predsedu BSK pre oblasť školstva Branislav Gröhling.