Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

9.8.2018 - Za komunitné projekty už zahlasovalo takmer 20 000 ľudí

Hlasovanie verejnosti za top projekty z Participatívneho rozpočtu BSK stále otvorené. Na webstránke www.rozhodni-bsk.sk môžete dať svoj hlas jednému z 135 projektov, ktoré postúpili do záverečného hlasovania. Ukončené bude v pondelok 27. augusta 2018.

 

“Do výzvy o získanie dotácie v celkovom objeme štvrť milióna eur z pilotného projektu Participatívneho rozpočtu na malé komunitné projekty prišlo 150 projektov. Čo je trojnásobný počet ako sme predpokladali. Sme v polovici hlasovania a potvrdených máme 19 400 hlasov. Takže zostáva len na ľuďoch sa rozhodnúť, ktorý z projektov bude ten najzaujímavejší a podporia ho svojím hlasom,” vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.
Po formálnej kontrole a po odporúčaní komisie postúpilo do hlasovania verejnosti nakoniec 135 projektov. Tie sú rozdelené do jednotlivých okresov podľa sídla každého žiadateľa. Hlas projektu môže dať verejnosť prostredníctvom webového portálu www.rozhodni-bsk.sk. Hlasujúci si teda najprv zvolí okres a v rámci neho projekt, za ktorý chce hlasovať. Každý môže hlasovať iba raz (t.j. jeden hlasujúci = hlas za jeden projekt).
Po skončení hlasovania vznikne v každom okrese finálne poradie projektov podľa počtu získaných hlasov. Podporené budú projekty s najvyšším počtom získaných hlasov v rámci daného okresu, a to do výšky schváleného rozpočtu pre daný okres. Pretože štvrť milióna eur z Participatívneho rozpočtu bol rozdelený medzi 8 okresov podľa počtu obyvateľov , teda každý okres pozná konkrétny objem peňazí, ktoré sa rozdelia medzi víťazné projekty.
Hlasovanie verejnosti bolo spustené 26. júla a potrvá do 27. augusta 2018. Výsledky budú známe koncom augusta a zverejnené na webstránke www.rozhodni-bsk.sk