Blindfriendly Pondelok 11. 11. 2019 | Meniny má Martin Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Adventné inšpirácie

V dňoch 4. až 20. decembra 2009 Malokarpatské osvetové stredisko (MOS) v Modre, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, pripravilo počas Dní Vianoc v bratislavskej Inchebe prezentáciu najlepších súborov bratislavského regiónu.

 
MOS v rámci svojich kompetencií aj týmto spôsobom každoročne vytvára priestor pre propagáciu jednotlivých súborov a kolektívov záujmovej umeleckej činnosti. Návštevníci si môžu každý piatok až nedeľu vychutnať vystúpenia detských folklórnych súborov ako sú Vienok, Dolina, Prvosienka Čečinka a Klnka z Bratislavy, Kobylka z Devínskej Novej Vsi, či Gerulata z Rusoviec. Folklórne súbory Devín, Gymnik, Črip z Devínskej Novej Vsi a Slnečnicu z Gajár doplnia vystúpenia rôznych tanečných štúdií, trampských a folkových kapiel, ľudových hudieb, ale i spevákov ako sú Vašo Patejdl a Dušan Grúň.
 
Vianočné inšpirácie – trh tradičných ľudových remesiel sú ďalším podujatím, ktoré vo sviatočnom adventnom období pripravuje Malokarpatské osvetové stredisko v Modre. Aj v tomto roku nádvorie MOS ponúkne v dňoch 11. až 13. decembra 2009 pravú vianočnú atmosféru s vôňou vareného vína a výbornej kapustnice v atraktívnom prostredí. Vianočné inšpirácie v Modre sa stali vyhľadávaným miestom pre príjemné stretnutia nielen umelcov, ale aj návštevníkov zo širokého okolia.
  
Mesto Malacky a Mestské centrum kultúry pripravili pre návštevníkov bohatý kultúrny program, pod názvom Adventné Malacky 2009. Počas nadchádzajúcich troch týždňov sa cez víkendy na Malom námestí, ale i v Zámockom parku, či vo františkánskom kostole, uskutočnia vystúpenia profesionálnych, ale i amatérskych umelcov a skupín. Dňa 6. januára 2010 sa vo františkánskom kostole uskutoční Trojkráľový koncert, na ktorom vystúpia Zlaté husle a Ján Babjak.