Blindfriendly Utorok 10. 12. 2019 | Meniny má Radúz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Architektonická súťaž s prvými návrhmi

Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil začiatkom júna architektonickú súťaž na sfunkčnenie nevyužívanej haly patriacej SOŠ Chemickej v bratislavskom Vlčom hrdle. Študenti stredných aj vysokých škôl sa dnes zúčastnili už druhej obhliadky priestoru. Prvé z návrhov, ktoré majú študenti možnosť posielať do konca júla, sú už na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

 
„Z nevyužívanej haly, ktorá je halou bývalých ručných dielní, urobíme priestor pre športové a spoločenské využitie mladých. Do projektu sme zapojili mladých študentov, ktorí najlepšie rozumejú tomu, čo ich rovesníci potrebujú na to, aby sa mohli športovo, kultúrne a koniec koncov aj spoločensky vyžiť,“ vyjadril sa z pozície organizátora súťaže predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
V polovici júna vyhlásil Bratislavský samosprávny kraj architektonickú súťaž, v ktorej majú študenti stredných a vysokých škôl možnosť poslať návrhy na využívanie opustenej haly patriacej SOŠ Chemickej vo Vlčom hrdle. Do súťaže sa prihlásilo takmer 50 študentov, ktorí dnes absolvovali už druhú obhliadku miesta. Priestor na kreativitu majú prihlásení až do konca júla. Návrhmi sa bude zaoberať odborná porota zložená zo zástupcov organizátorov, partnerov súťaže a ďalších nezávislých odborníkov. Autor víťazného návrhu bude odmenený vecnou cenou, notebookom MacBook Pro.