Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Asi 300 cykloturistov na ich cestu do Viedne odštartoval župan Frešo

 Účastníci 32. slovenského zrazu cykloturistov dnes predpoludním vyštartovali z parkoviska pri Starom moste v Petržalke na 80 kilometrovú Rakúsko-dunajskú cyklotúru. Na plánovanú trasu do Viedne ich sprevádzali podpredsedovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal a Martin Berta.

 

Cyklistov prišiel k Starému mostu pozdraviť a odštartovať predseda BSK Pavol Frešo. „Som rád, keď vidím okolo seba toľko ľudí v pohybe. Vtedy viem, že sa zaoberajú tým, čo ich baví a čo im prináša radosť,“ povedal v krátkom príhovore župan Frešo. Cyklisti okrem Viedne navštívia aj rakúske mestečká Wolfstahl a Hainburg. Vo Viedni ich čaká prehliadka mesta za účasti členov OTK (Österreichischer Touristenklub) a prijatie na radnici primátorom Viedne Michaelom Häuplom.

V pondelok absolvujú účastníci zrazu cyklotúru do Gabčíkova s exkurziou vodného diela a v utorok cyklotúru k Neziderskému jazeru s prijatím na radnici mestečka Neusiedl am See. Štart cyklotúr je vždy o 9:00 hodine. V nedeľu a utorok je miestom štartu parkovisko pri Starom moste v Petržalke, štart pondelňajšej cyklotúry bude pri Prístavnom moste z ružinovskej strany. Večerný kultúrno-spoločenský program bude v zrazovom centre vždy od 20.00 h.