Blindfriendly Utorok 12. 11. 2019 | Meniny má Svätopluk Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bajan za záchranu AT Sanatória MUDr. Novotného

Vladimír Bajan ešte ako starosta Petržalky stál nielen pri zrode ale aj podporoval činnosť a existenciu Sanatória AT MUDr. Novotného, ktoré sa venuje liečbe drogových závislostí, resocializácii, psychologickému poradenstvu a psychoterapii.

 
Na dnešnom stretnutí predseda BSK V. Bajan poďakoval MUDr. Novotnému za jeho doterajšiu činnosť, snahu a pripravenosť pomáhať riešiť problematiku drogových závislostí. Činnosť, ktorú toto zariadenie poskytuje, je v Bratislave nedostatková a aj jeho zásluhou klesla Petržalka z 1. miesta v oblasti drogovej kriminality.
S nepochopením preto predseda Bajan prijal informáciu, že napriek tomu, že sanatórium poskytuje aj zdravotné služby, nebolo Všeobecnou zdravotnou poisťovňou na ďalšie obdobie zazmluvnené.
 
„Som presvedčený, že ide o rozhodnutie škodiace obyvateľom Bratislavy a verím, že sa ho podarí napraviť, „ povedal na stretnutí V. Bajan. Na túto tému rokoval nielen s riaditeľom sanatória MUDr, Ivanom Novotným, ale aj s JUDr. Zuzanou Zvolenskou, generálnou riaditeľkou ako aj s PharmDr. Martinom Višňanským, členom predstavenstva VšZP. Zatiaľ bez väčšieho úspechu, avšak prisľúbil, že v rokovaniach bude pokračovať a o vzniknutej situácii bude informovať aj ministra zdravotníctva SR R. Rašiho.