Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BBD si odnieslo významné ocenenia zo srbského fetstivalu

Už tradične sa v druhej polovici mája mení srbské mesto SUBOTICA na mesto detí a umelcov, prevažne bábkohercov, ktorí sa tu stretávajú na svojom veľkom divadelnom sviatku. V dňoch od 18. do 25. mája sa v tomto meste uskutočnil v poradí už 15. ročník prestížneho Medzinárodného festivalu bábkových divadiel.

 
Organizátori podujatia ponúkli bohatý program. Na dvoch divadelných scénach (Národné divadlo a Divadlo Deže Kosztolanjiho), ako aj na ďalších dvoch otvorených scénach (špeciálne postavenej v centre mesta a jeho pešej zóne a v obrovskom átriu moderného Hotela Galéria) uvádzali predstavenia  profesionálni divadelníci z celej Európy, Ruska a Pobaltských republík. Slovensko, Bratislavský samosprávny kraj a súčasnú úroveň nášho bábkohereckého umenia prezentovalo na festivale Bratislavské bábkové divadlo, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.
 
Predstavenie Malá morská víla, v réžii Dušana Štaudera, ktoré súťažne odohrali v piatok, dňa 30. mája bolo také úspešné, že medzinárodná porota mu udelila festivalovú CENU ZA  ORIGINALITU A FANTÁZIU. Súčasťou ocenenia bol pamätný diplom a bronzová socha, dielo významného srbského výtvarníka Mio Mijuškoviča. Cenu osobne prevzal na slávnostnom galavečere v Národnom divadle v Subotici riaditeľ BBD Ján Brtiš.
 
Viac informácií:
Bratislavské bábkové divadlo
Dunajská 36, Bratislava
www.babkove-divadlo.sk
Tel.: 02/5263 4740