Blindfriendly Streda 13. 11. 2019 | Meniny má Stanislav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BBD v máji chystá pútavé predstavenia

 Bratislavské bábkové divadlo, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, pripravilo nielen pre našich najmenších krásne predstavenia, ktoré im zahrajú bábky zo sveta rozprávok a spoločne prejdú celým svetom...

 
Zvonček a bambuľka je poetické predstavenie pre deti. Bábková hra dvojice českých autorov: básnika a skúseného bábkara. Verše Ludvíka Středu, vtipné plné slovných hračiek a humorných zvratov použil Vladimír Kubíček k vytvoreniu predstavenia pre dvoch hercov, ktorí predvádzajú na javisku hru na všetko možné a so všetkým, čo majú po ruke.
 
Kráľovský detektív alebo detektívka pre deti popisuje napínavé pátranie v kráľovstve na konci sveta, v ktorom sa z kráľovskej pokladnice stratil zlatý dukát. Napínavé pátranie po zlodejovi vedie mladý detektív privolaný z cudziny. Objaví páchateľa...?
 
Baroková opera Číňanky určená pre dospelých a spievaná v taliančine Vám pomôže objasniť otázku, ktorý zo žánrov tragédia - pastorella – komédia je najlepší ? Na túto otázku sa pokúšajú nájsť odpoveď v talianskom jazyku tri Číňanky a jeden Číňan. Kto z nich má pravdu ?Neľahkú odpoveď sa pokúsia dať spevom absolventi Cirkevného Konzervatória z Bratislavy – Petržalky.
 
Prasiatka sa neboja vlka je známy Disneyovský príbeh o troch prasiatkach, ktoré sa rozhodli ísť na skusy do sveta a postaviť si vlastné domčeky je príbehom o tom, že svornosťou a rozumom môžu aj malé prasiatka premôcť veľkého vlka.
 
Inscenáciou Čapkovej rozprávky O psíčkovi a mačičke vytvorí BBD symbolický most v čase medzi prvou päťdesiatou sezónou. Premiérou tejto obľúbenej rozprávky začalo divadlo pred 50-timi rokmi svoju umeleckú cestu za detským divákom. Dnes ju BBD znova predkladá ako dôkaz, že Psíček a mačička za 50 rokov ani trochu nezostarli a rovnako, ako sa páčili starým rodičom, keď boli deťmi, bude sa páčiť aj ich vnukom.
 
Inscenácia Objavenie Ameriky je hra s deťmi o zvedavosti, objaviteľstve a napĺňaní veľkého sna. Hra je založená na kontakte s publikom. Deti sa stanú spoluhráčmi pri objavovaní vecí známejších i menej známych a zároveň sa dozvedia o živote opradenom legendami, o živote veľkého muža novodobých dejín - Krištofa Kolumba.
 
Viac informácií:
Bratislavské bábkové divadlo
Dunajská 36, Bratislava
Tel.: 02/5263 4740