Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Boj proti domácemu násiliu pokračuje

Bratislavský samosprávny kraj, ako jediný kraj, ktorý aktívne pracuje na skvalitňovaní služieb pre ženy zažívajúce domáce násilie, v stredu 8. apríla odovzdal objekt Bezpečného ženského domu vysúťaženému zhotoviteľovi . V druhej polovici roka tak BSK otvorí Bezpečný ženský dom, v ktorom ženy nájdu bezpečie, pomoc a profesionalitu. Bezpečný ženský dom v Bratislave bude poskytovať dočasné útočisko nielen matkám s deťmi, ale aj samotným ženám, ktorým sa podarí ujsť od násilného partnera.

 
„Bratislavský samosprávny kraj robí všetko preto, aby Bezpečný ženský dom pomáhal už od septembra. Vytvorí sa tam 6 rodinných miest v zmysle európskych štandardov. Boli by sme, samozrejme, najradšej, keby izby v Bezpečnom ženskom dome ostali prázdne a ženy by sa nemuseli ukrývať pred násilníkmi. Teda keby problém domáceho násilia neexistoval,“ vyjadril sa po odovzdaní stavby predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Už od septembra by mal v Bratislave fungovať nový Bezpečný ženský dom, v ktorom nájdu útočisko ženy a matky s deťmi, ktoré sa stali obeťami násilia. Bezpečný ženský dom im bude poskytovať komplexné služby. Teda bývanie, sociálnoprávne poradenstvo ako aj psychologickú pomoc. Tieto služby budú poskytované ambulantne v partnerskom zariadení o. z. Brána do života aj ženám, ktoré nebývajú v Bezpečnom ženskom dome, no majú záujem svoju ťažkú situáciu riešiť.
Bratislavský samosprávny kraj dnes budovu odovzdal zhotoviteľovi rekonštrukcie, ktorej termín ukončenia je júl 2015.
Projekt Bezpečný ženský dom realizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskymi združeniami Domov Dúha a Brána do života. Nefinancujúcim partnerom je nórske krízové centrum Glamdal Krisensenter IKS. Spoločný partnerský projekt je financovaný z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Náklady na rekonštrukciu domu predstavujú približne 230 tisíc eur.