Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa bude spolupracovať s Dnepropetrovskou oblasťou

 Bratislavská župa bude spolupracovať s Dnepropetrovskou oblastnou štátnou administráciou (Ukrajina). Spoločnú dohodu dnes v Prezidentskom paláci za prítomnosti prezidentov Slovenskej republiky aj Ukrajiny podpísali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a predseda Dnepropetrovskej oblastnej štátnej administrácie Oleksandr Vilkul.

 

„Dohoda bola podpísaná za prítomnosti oboch prezidentov, preto je tento záväzok pre Bratislavskú župu aj pre Dnepropetrovskú oblasť o to významnejší,“ povedal Pavol Frešo. Za progresívne oblasti spolupráce označil napríklad pomoc regiónom na Ukrajine pri integrácii do Európskej únie. „Budeme podporovať hospodársku spoluprácu Bratislavskej župy a Dnepropetrovskej oblasti, lebo hlavne tu vidíme obrovský potenciál,“ doplnil.

Podľa Oleksandra Vilkula je Dnepropetrovská oblasť jednou z najrozvinutejších priemyselných oblastí na Ukrajine. „Dnepropetrovská oblasť predstavuje 17 percent priemyselnej výroby a je centrom, kde je sústredený kozmický priemysel,“ priblížil. Spoluprácu s najsilnejším krajom Slovenska označil Vilkul za príjemnú, rozvíjať chce napríklad obchodno-ekonomické vzťahy. Ako príklady uviedol aj vzájomnú výmenu tvorivých kolektívov, oboznámenie sa s kultúrou iných krajín, či vymieňanie si skúseností.

V Dohode sa obe strany zaväzujú podporovať vzájomnú spoluprácu a rozvíjať spoločné aktivity v zmysle svojich právomocí, a to najmä v oblastiach regionálneho rozvoja, turizmu, kultúry a umenia, školstva, mládeže a športu. Dohoda sa uzatvára na dobu neurčitú.