Blindfriendly Pondelok 24. 2. 2020 | Meniny má Matej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa chce vrátiť do Rače plaváreň

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce zrevitalizovať plaváreň v Strednej odbornej škole (SOŠ) Na pántoch v bratislavskej Rači. Plaváreň sa už päť rokov nevyužíva. Jej technický stav si bol pozrieť aj bratislavský župan Pavol Frešo, podľa ktorého by mohla obnovená plaváreň slúžiť nielen pre žiakov školy, ale aj pre verejnosť.

 

„Pomerne malými úpravami za relatívne malé peniaze, za čiastky v miliónoch eur by sa dala plaváreň sprevádzkovať,“ priblížil Frešo. Podľa riaditeľky školy Márii Katreniakovej nefunguje plaváreň s 25-metrovým bazénom už päť rokov, pretože neboli na jej prevádzku finančné prostriedky. Predtým ju využívali žiaci materských a základných škôl, ale aj obyvatelia z okolia. Ako tiež riaditeľka uviedla, plaváreň je v dobrom technickom stave a verí, že peniaze na jej revitalizáciu sa v krajskom rozpočte nájdu. „Vzhľadom na lokalitu by iba prispelo, keby sa plaváreň znova otvorila. Zviditeľnilo by to túto školu a pritiahlo by to viac študentov,“ myslí si.

Ako župan ďalej povedal, kalkuláciu obnovy plavárne robia v dvoch variantoch. Podľa prvého – minimalistického variantu za približne 66-tisíc eur by sa sprevádzkovala plaváreň, druhý variant hovorí aj o oprave celého učilištia pre žiakov, vrátane výmeny okien. Podľa riaditeľky školy by si však plaváreň na seba nezarobila. „Bude preto treba prijať aj politické rozhodnutie, či sme ochotní pre desaťtisíce ľudí tú plaváreň aj dotovať,“ doplnil Frešo. Informovať o zámere bude aj krajských poslancov.

SOŠ Na pántoch je špecifická výučbou žiakov za kuchárov, čašníkov a cukrárov. Priestory školy si bol prezrieť osobne župan Frešo aj krajská poslankyňa Anna Zemanová, videli aj žiakov počas teoretickej a praktickej výučby.