Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa ocenila päť knihovníčiek

 Bratislavský samosprávny kraj si v mesiaci knihy uctil prácu žien, ktoré aj v predigitalizovanej dobe robia prácu knihovníčiek s nadšením.

 
„Napriek hrozbám a veľkému tlaku sa snažia budovať to, čo dlhé roky tvorilo potenciál celej našej spoločnosti – znalosť,“ zhodnotil prácu knihovníkov a knihovníčiek bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Bratislavský župan odovzdal v Malokarpatskej knižnici v Pezinku ocenenia piatim zamestnankyniam knižníc v Bratislavskom kraji: Silvii Mišúnovej zo šenkvickej knižnice, Zlatici Obadalovej zo Stupavy, Jane Ščepánkovej z knižnice v Zohori, Andrei Grebečiovej z bernolákovskej knižnice a Dane Poizlovej z Častej.
 
„Práca knihovníkov a knihovníčiek je často zaznávaná a nedocenená, preto ma teší, že sme im aspoň prostredníctvom tohto ocenenia mohli dať najavo, že si ich snahu vážime,“ povedala podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.
 
Do metodickej pôsobnosti Malokarpatskej knižnice v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, patrí 66 verejných knižníc v okresoch Pezinok, Malacky a Senec, a to: päť mestských knižníc v Malackách, Senci, Modre, Stupave, Sv. Juri, sedem profesionálnych obecných knižníc s profesionálnym knihovníkom a 54 neprofesionálnych s dobrovoľným pracovníkom.