Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa ropovod cez Žitný ostrov nechce

Bratislavský samosprávny kraj bude problém ropovodu riešiť na najvyššej možnej úrovni. Župan Pavol Frešo sa s ministrom hospodárstva stretne ešte tento týždeň.

 
„Cítim to tak, že tlak je zo strany ministerstva hospodárstva veľký, preto volíme tú priamu formu komunikácie. Už to nebudú riešiť úradníci, ale najvyšší predstavitelia. Myslím si, že nájdeme spôsob, ako zastúpiť záujmy ľudí žijúcich tu v Bratislave,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Zástupcovia BSK sa dnes zúčastnili na rozporovom konaní na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, kde rokovali o ropovode, ktorý by mal viesť cez hlavné mesto Bratislava. Ministerstvo hospodárstva SR brzdí schválenie územného plánu kraja tým, že jeho schválenie štát podmieňuje zakomponovaním ropovodu Slovnaft-Schwechat do navrhovaného dokumentu. Kraj ropovod opakovane odmieta. „Myslím si, že vôľa župného či mestského zastupiteľstva, ktoré výrazným spôsobom dalo najavo, že nechce mať v meste ropovod, je zaväzujúca, lebo rovnako rozmýšľajú aj obyvatelia župy,“ myslí si Pavol Frešo.
Podľa župana existuje viacero návrhov, ako obísť celé mesto, ale o tom chce diskutovať priamo s ministerstvom hospodárstva. „V tomto prípade treba, aby ustúpili tieto olejárske a energetické záujmy tej vôli, ktorú má samospráva,“ dodal bratislavský župan.