Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa vytvorí pre učiteľov ubytovacie kapacity

 Bratislavský samosprávny kraj vytvorí učiteľom stredných škôl v pôsobnosti župy ubytovacie kapacity. V bytoch môžu učitelia bývať aj so svojimi rodinami za regulované nájomné.

 

Povedal to dnes predseda župy Pavol Frešo počas porady so 60 riaditeľmi škôl, ktoré sú v pôsobnosti kraja. „Cenu za nájom v týchto bytoch chceme prispôsobiť platom a možnostiam učiteľov tak, aby sme im znížili životné náklady. V rámci hlavného mesta máme vytipované zatiaľ tri lokality, ktoré zvýšia dostupnosť škôl tak, aby učitelia nemuseli chodiť cez celé mesto ,“ uviedol. Župan zároveň doplnil, že táto možnosť je aj istou formou nepriameho odmeňovania učiteľov.

Župa tiež finančne motivuje školy vo svojej pôsobnosti, ktorých učitelia praktizujú pravidelné mimovyučovacie pohybové aktivity pre žiakov. Cieľom tohto systému je podľa Freša motivovať školy, riaditeľov, ale predovšetkým učiteľov športových krúžkov, aby aktivizovali školskú mládež k pohybovým aktivitám v rôznych formách. „Škola a jej žiaci si môžu sami navrhnúť, aké aktivity by radi vykonávali v krúžkoch pohybovej výchovy,“ spresnil župan. Do projektu sa v tomto roku zapojilo približne 40 škôl. Kraj má na to v rozpočte vyčlenených približne 16-tisíc €. Ako Frešo ďalej uviedol, projekt chcú rozšíriť aj pre učiteľov iných ako pohybových krúžkov. Riaditeľom škôl preto župan odporučil, aby spracovali svoje návrhy, ako a kde by sa mohol projekt realizovať.