Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa začala posielať platby neverejným poskytovateľom sociálnych služieb

 Bratislavský samosprávny kraj začal uhrádzať prvé platby neverejným poskytovateľom sociálnych služieb. Podľa zákona má na to čas do konca februára.

 

"Prvé peniaze posielame subjektom s ktorým máme podpísané zmluvy," uviedol bratislavský župana Pavol Frešo počas návštevy DSS v Plaveckom Podhradí.

Kraj k dnešnému dňu uhradil neverejným poskytovateľom viac ako 1,82 mil. eur, v rozpočte na tento rok je naplánovaných takmer 6 mil. eur. Táto výška finančných príspevkov za sociálne služby však nie je konečná, pretože stále prebieha proces podpisovania zmlúv s cca 40 neverejnými poskytovateľmi sociálnych služieb. Až po ukončení tohto procesu bude zrejmá definitívna výška finančných prostriedkov, ktoré poskytne BSK zo schváleného rozpočtu neverejným poskytovateľom sociálnych služieb. Novela zákona o sociálnych službách umožňuje klientovi slobodnú voľbu zariadenia sociálnych služieb na celom území SR, z toho dôvodu je predpoklad, že v priebehu roka 2011 sa počet zazmluvnených neverejných poskytovateľov sociálnych služieb zvýši.