Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavské bábkové divadlo ponúka Štedrú Mikulášsku nádielku

Tvorivý tím bábkohercov, na čele s umeleckým šéfom Dušanom Štauderom, uviedol 28. novembra t.r., v BBD na Dunajskej ulici v Bratislave, premiéru hry Veľká cesta z Arktosu.

 
 „Text som napísal ešte cez divadelné prázdniny“, povedal Dušan Štauder. „Ponúkol som ho mladému režisérovi Petrovi Palíkovi. V repertoári nášho divadla sme mali  aj z predchádzajúcich rokov hry s mikulášskou tematikou, avšak táto je v mnohom iná. Modernejšia, súčasnejšia, interaktívna. Je zakomponovaná do zázračnej krajiny na Severnom póle, kde žijú zázrační obyvatelia, Elfovia, ktorí po celý rok vyrábajú sladkosti, darčeky pre Mikuláša, aby ich on mohol potom rozniesť dobrým deťom po celom svete. Čo sa pri tom udeje, ako to zvládnu, o tom všetkom je naša najnovšia inscenácia.“
 
Okrem autora Dušana Štaudera a režiséra Petra Palíka sa pod úspešnú realizáciu najnovšieho titulu v BBD podpísali: choreograf Jozef Dolinský ml., Martin Dubravay, ktorý navrhol scénu, bábky a kostýmy,  autor hudby Marián Vach a dramaturg Michal Babiak.
 
Peter Palík je veľkým prínosom do slovenského bábkárskeho umenia. Už ako študent spolupracoval s BBD a veľkú cestu z Arktosu pripravil s invenciou a nadšením jemu vlastným.
 
Viac informácií:
Bratislavské bábkové divadlo
Dunajská 36, Bratislava
www.babkove-divadlo.sk
Tel.: 02/5263 4740