Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavské bábkové divadlo vykúzlilo radosť v detských očiach

Do programov Dní Bratislavského samosprávneho kraja sa zapojilo aj Bratislavské bábkové divadlo, ktoré patrí medzi dôstojných reprezentantov kraja. V stredu 17. októbra popoludní otvorilo dvere do divadla deťom z Domovov sociálnych služieb a ponúklo im nevšedný zážitok.

 
Okrem toho, že si spolu s pracovníkmi divadla prezreli stavbu javiska na predstavenie, ktoré ich čakalo, videli dielne, kde sa vyrábajú bábky. Neskôr sa spontánne zapojili aj do debát o živote bábok. Bratislavské bábkové divadlo pripravilo predstavenie Zvonček a Krasuľka. To sa deťom, z ktorých väčšina žije s mentálnym postihom, mimoriadne páčilo, čo ocenili smiechom a potleskom.
 
Kým sa deti tešili z huncútstiev hercov, prijal Jozef Bednárik vo foyer redaktorov stredoškolských časopisov. Ich tréma pred osobnosťou slovenského divadelníctva bola len chvíľková – vďaka Bednárikovi. Ujal sa „réžie“ tohto brífingu a napriek tomu, že to bola pracovná hodina, vygradovala do obdivného potlesku.
 
Na divadelnom evente sa zúčastnil aj predseda BSK Vladimír Bajan, ktorý využil stretnutie s Jozefom Bednárikom a zablahoželal mu k nedávnemu jubileu. Divadelnú inscenáciu Zvonček a Krasulienka si pozreli aj niektorí poslanci BSK so svojimi ratolesťami.