Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavskí hasiči chcú novú loď

 Hasičskému a záchrannému zboru v Bratislave by mala pri práci pomáhať približne desaťmetrová loď, ktorá bude premávať po Dunaji a po Morave. Pomoc bratislavskému riaditeľovi hasičov Pavlovi Mikuláškovi prisľúbil aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

 

„Loď, ktorá bude zasahovať a riešiť prípadné požiare, evakuácie alebo ekologické katastrofy, je pre bratislavský kraj veľmi potrebná,“ povedal Frešo. Bez takéhoto zariadenia by podľa Mikuláška neboli zásahy dostatočne účinné ani rýchle.

Bratislavskí hasiči chcú tiež spojiť svoje informačné systémy na riečnych tokoch s hasičmi z Dolného Rakúska. Mikulášek tvrdí, že ak budú zasahovať spoločne, obe záchranné zložky by mali mať rovnaký spôsob výcviku. Pri spoločných zásahoch je podľa neho veľmi dôležitá aj vzájomná informovanosť. „Aby sme vedeli zasiahnuť, potrebujeme nielen vedomosť, schopnosť a postupy spolupráce, ale aj isté prostriedky, aby bol zásah efektívny,“ dodal.