Blindfriendly Pondelok 16. 9. 2019 | Meniny má Ľudomila Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj chce problém s komármi riešiť spoločne s Dolným Rakúskom

 Problém s komármi nemá len Bratislavský samosprávny kraj, ale aj obce Dolného Rakúsky pri rieke Morava. Preto chce bratislavský župan Pavol Frešo riešiť túto problematiku spoločne s nimi.

 

Konštatoval to na dnešnom brífingu spolu so zástupcom dolnorakúskych obcí pri rieke Morava Robertom Freitagom. „Na oboch stranách rieky Moravy je to veľký problém, preto vítame snahu samosprávy Dolného Rakúska jednak ohľadom výmeny informácií a tiež pri hľadaní spoločných postupov týkajúcich sa ničenia komárov v našom kraji, ale hlavne pri rieke Morave,“ povedal Frešo.

Podľa Freitaga nie sú v Rakúsku povolené letecké postreky, ani hubenie lietajúceho hmyzu, iba hubenie lariev. „Až teraz, po troch rokoch sme dostali výnimku a prišli sa informovať ako to robí Bratislavský kraj,“ zdôvodnil Freitag.

Práve možnosť spoločného postupu pri kalamitnom premnožení komárov môže byť v budúcnosti oblasťou čerpania eurofondov. „Tak by sme každoročne nemuseli žiadať prostriedky na postreky proti komárom od štátu,“ uviedol župan. Získané finančné prostriedky budú potom smerovať do krízového fondu Bratislavského kraja, z ktorého chce župa riešiť aj iné kalamitné situácie. „Som rád, že sme nadviazali so susedným rakúskym krajom takéto perspektívne vzťahy, pretože nám to do budúcnosti môže pomôcť pri riešení viacerých spoločných problémov,“ uzavrel Frešo.