Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj navštívila delegácia zástupcov Slovákov z Vojvodiny

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa 1. decembra 2010 stretli so županom Pavlom Frešom a podpredsedom Ivom Nesrovnalom podpredsedníčka výkonnej rady AP Vojvodina a zároveň predsedníčka Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku Ana Tomanova-Makanova a riaditeľ Slovenského vojvodinského divadla Pavel Čáni.

 

Dôvodom stretnutia bolo nadviazanie spolupráce medzi Bratislavským samosprávnym krajom a Autonómnou oblasťou (Autonómnou pokrajinou) Vojvodina v Srbsku a určenie postupu prác pri vypracovaní návrhu dohody o spolupráci.

Predstavitelia Slovákov z Vojvodiny, v ktorej žije asi 70-tisícova menšina Slovákov, mali záujem o nadviazanie spolupráce v rôznych oblastiach ako napr. hospodárstvo, malé a stredné podnikanie, školstvo, kultúra, sociálne veci, cestovný ruch, oblasť menšinovej politiky. Záujem o skúsenosti BSK prejavili hostia z Vojvodiny aj v otázkach Dunajskej stratégie a z predvstupového procesu do EÚ. Predseda BSK Pavol Frešo na stretnutí navrhol tiež spoluprácu v mediálnej oblasti s Verejným servisom Vojvodina, ktorý vysiela v 10 jazykoch. Podpredseda BSK Ivo Nesrovnal navrhol pripraviť projekt v rámci piliera Dunajskej stratégie – trvale udržateľného rozvoja.