Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj prispeje pozostalým z Devínskej 300 eurami

 V Devínskej Novej Vsi sa 7. septembra konalo zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Na rokovaní o tragédii sa zúčastnili primátor Andrej Ďurkovský a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

 

Miestne zastupiteľstvo takisto prijalo vyhlásenie k masakru z 30. augusta v byte na Ulici Pavla Horova v mestskej časti (MČ) Devínska Nová Ves. Odsúdilo v ňom všetky formy násilia, vyjadrilo sústrasť rodinám obetí a súcit s ranenými a poškodenými. "Priebeh a dôsledky udalostí z 30. 8. 2010 musia byť pre samosprávne orgány poučením pri zabezpečovaní podmienok pri ochrane životov, zdravia a majetku občanov," uvádza sa okrem iného vo vyhlásení.

Župan Frešo pred poslancami uviedol, že BSK podporí pozostalých sumou vo výške asi 300 eur pre každú obeť s tým, aby pomoc bola adresná, tak peniaze pôjdu cez miestny úrad. Taktiež zdôraznil, že treba hľadať spôsob podpory aj pre ranených. Poznamenal, že treba podporiť pocit bezpečia obyvateľov v Devínskej Novej Vsi zvýšením počtu policajtov. „V tejto chvíli je dôležité, aby sa ľudia cítili bezpečne, aby deti mohli pokojne chodiť do školy a škôlky. V tomto zmysle budeme apelovať aj na ministra vnútra,“ dodal Frešo.

Na verejnom rokovaní zastupiteľstva bolo iba pár občanov, keďže zastupiteľstvo sa konalo v doobedňajších hodinách a informácia o jeho konaní chýbala aj na oficiálnej webovej stránke MČ Bratislava Devínska Nová Ves.