Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský región predstaví Európe svoju kultúru

Podpredseda Bratislavského kraja Martin Berta sa minulý týždeň v Bruseli stretol so stálym predstaviteľom SR pri EÚ Petrom Javorčíkom, s ktorým diskutoval o možnostiach prezentácie samospráv počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ v roku 2016.

 
 „Bratislava bude v júli 2016 hostiť predsedov regiónov a primátorov miest z celej EÚ a aj vrcholných predstaviteľov inštitúcií EÚ. Je to pre nás vynikajúca príležitosť zviditeľniť kraj na medzinárodnej scéne a zároveň iniciovať témy, ktoré sú dôležité nielen z pohľadu nášho regiónu, ale celého Slovenska,“povedal podpredseda Bratislavskej župy, Martin Berta, ktorý Bratislavský kraj zastupoval v Bruseli.
Predstavitelia slovenských regiónov, miest a obcí, ktorí zastupujú svoje samosprávy v Európskom výbore regiónov so stálym predstaviteľom diskutovali o svojich plánoch ako chcú využiť slovenské predsedníctvo v Rade EÚ v prospech zviditeľnenia svojich regiónov. Veľvyslanec SR pri EÚ Peter Javorčík zdôraznil význam Európskeho summitu regiónov a miest, ktorý bude patriť medzi kľúčové podujatia celého predsedníctva.
Summit, ktorý Európsky výbor regiónov organizuje zhruba každé dva roky budú spoluorganizovať Bratislavský samosprávny kraj a hlavné mesto Bratislava, a to hneď v úvode predsedníctva, 8.-9. júla 2016. Počas celého trvania summitu sú naplánované viaceré verejné podujatia, ktoré kombinujú odborné diskusie, koncerty a prezentácie európskych miest a regiónov, a priblížia ich tak širokej verejnosti.
 „Bratislavský kraj si uvedomuje dôležitosť kultúrnej prezentácie a preto počas predsedníctva chceme našu kultúru a tradície predstaviť aj v Bruseli,“ vyjadril sa vicežupan BSK Martin Berta. V druhom polroku 2016 sa župa plánuje v Bruseli prezentovať predovšetkým svojou gastronómiou, tradičnými remeslami, či atraktívnymi turistickými destináciami a pripravuje taktiež niekoľko podujatí na podporu mladých talentov z Bratislavského kraja.